İşte kripto para vurgunu yapan Faruk Fatih Özer’in, Süleyman Soylu ile fotoğrafı

Süleyman Soylu'nun Faruk Fatih Özer ile fotoğrafına Tr724 ulaştı.

Türkiye’nin ilk yerli kripto para borsası olan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolar (kripto varlık) ile sırra kadem basması üzerine Özer, hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlatıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile fotoğrafı yayınlanan Faruk Fatih Özer’in Süleyman Soylu ile fotoğrafına Tr724 ulaştı. İlk kez TR724 Twitter hesabında yayınlanan fotoğraf kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından “nitelikli dolandırıcılık” ve “suç örgütü kurmak” suçundan re’sen soruşturma başlatıldı. Çok sayıda polis, Thodex’in Kadıköy’de bulunan merkezine incelemelerde bulundu. İncelemelerini tamamlayan polis daha sonra binadan ayrıldı.

Türkiye’de işlem yapan kripto para borsalarından Thodex’te 19 Nisan’dan bu yana bakım bahanesiyle işlem yapılamıyor. 391 bin kişinin işlem yaptığı platformun kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarlık kripto parayla 20 Nisan’da Arnavutluk’un başkenti Tiran’a kaçtığı belirlendi.

HAVALİMANINDA FOTOĞRAFI ORTAYA ÇIKTI

Bu arada Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ise 20 Nisan Salı günü saat 19.50’de Arnavutluk Tiran’a gittiği belirlendi. Faruk Fatih Özer’in İstanbul Havalimanı’ndan ayrılırken fotoğrafı ortaya çıktı.

SOYLU: ŞAHSI TANIMIYORUM

Faruk Fatih Özer’le fotoğrafı ortaya çıkan İçişleri Bakanı Sükeyman Soylu da şahsı tanımadığını ileri sürdü. Soylu Twitter’dan yaptığı açıklamada şunları söyledi“İlgili şahıs Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Bir yakınımız vasıtasıyla 23 Aralık 2019’da, yazılımcı gençlere verdiğimiz randevuya eklemlenerek gelmiştir. Randevu listesinde ismi mevcut değildir ve sadece fotoğraf çekimi esnasında odaya alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

SAVCILIKTAN GİZLİLİK KARAR

Kripto para borsası Thodex hakkında yürütülen soruşturması gerekçesiyle savcılık gizlilik kararı aldı.

Thodex’teki bazı yatırımcıların avukatı olan Oğuz Evren Kılıç, borsanın kurucusunun yurtdışına çıktığını ve borsa kullanıcılarının savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

2 YORUMLAR

  1. ya abi siz yapmayin. 2 milyar dolar ne demek biliyor musunuz siz? bugun koskaca yapi kredinin bile piyasa degeri $2.230.652.405,18 dir. inanmazsaniz googlea bakin. bu oglan milyon dolar goturmustur ancak. iktidar yandas medya 2 milyar dolar deyip 128 milyar dolari golgeleyip -ulan millette ne para var be goruyonuz mu deyip milleti yine uyutucaktir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin