‘Bahçeli rüya görüyor, çünkü hep puslu havayı seviyor’

İstanbul’da yerel seçim sonuçlarına itirazlar ve ‘seçimin yenilenmesi’ne ilişkin tartışmalar devam ederken CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun  İstanbul’da seçimlerin yenilenmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Torun, “Devlet Bahçeli, başından beri aynı rüyayı görüyor. Bahçeli, hep puslu havayı sever” değerlendirmesinde bulundu.

‘BAHÇELİ, AYNI RÜYAYI GÖRÜYOR’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “MHP, İstanbul’da seçimlerin yenilenmesinden yanadır” açıklamasını değerlendiren Torun, “İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi söz konusu değil. Devlet Bahçeli, başından beri aynı rüyayı görüyor. Seçimin yenilenmesinin hiç kimseye faydası yok. Türkiye olarak önümüze bakmak zorundayız. Artık Türkiye’nin önemli sorunları var. Önemli sorunlarına odaklanıp, çözüm üretmek zorundayız. Devlet Bahçeli, hep puslu havayı sever” diye konuştu.

‘KIZGINLIK VE ÖTEKİLEŞTİRMEYLE NASIL TÜRKİYE İTTİFAKI KURACAKSINIZ?’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘Türkiye ittifakı’ açıklamasıyla ilgili de konuşan CHP’li Torun, Türkiye’nin menfaatine olan her konuda beraber olup, çözüm üretebileceklerini söyledi. Torun, “Ama Türkiye ittifakını kurmadan önce o ittifakı sağlayabilmenin ön koşullarını yerine getirmek lazım. Bu ülkede demokrasiyi, hukuku, özgürlüğü ortaya koymadıktan sonra sorunların çözümüne katkıda bulunmadıktan sonra hala aynı üslupla aynı kızgınlıkla ve ötekileştirerek nasıl bir ‘Türkiye ittifakı’ kuracaksınız? Her gün beyanatları izliyoruz. İnanılmaz kirli ifadeler ortaya konuyor. Bu ifadelerle nasıl ‘Türkiye ittifakı’ kuracaksınız? Önce samimi olup, gerçekten de bunu düşünüyorsanız ön adımlarınızı atmanız lazım” dedi.

Torun, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla yarın CHP’li büyükşehir, il, ilçe ve belde olmak üzere toplamda 250 belediye başkanının Genel Merkez’de bir araya geleceğini söyledi. Torun toplantıda, Türkiye gündeminin ve seçim sürecinin değerlendirmesinin yapılacağını belirtti. Torun, “2 ay sonra da belki 2 günlük kamp düşünüyoruz. Genel Merkez’de Yerel Yönetimler Koordinasyon Merkezi de kuracağız ve bu merkez aracılığıyla belediyelerimiz ile sürekli iletişim ve karşılıklı değerlendirme halinde olacağız” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin