İstanbul’a ceviz büyüklüğünde dolu uyarısı yapıldı; vatandaş önlemini böyle aldı

İstanbul bugünden itibaren yağışlı havanın etkisine giriyor. Bugün için fırtına ve yer yer ceviz büyüklüğünde dolu uyarısı yapıldı.

Marmara Bölgesi genelinde salı gününden cumartesi gününe kadar fırtına, sağanak ve yer yer dolu yağışları görülecek.

Meteoroloji’den verilen bilgiye göre, salı gününden itibaren özellikle Marmara bölgesinde etkili olması beklenen yağışlı hava kütlesine eşlik edecek şiddetli rüzgârlarla birlikte, bölgede kısa süreli kuvvetli yağış ve iri çaplı dolu yağışı meydana gelecek.

İstanbul’da geçen yıl 27 Temmuz’da meydana gelen ve yaklaşık 20-25 dakika süren şiddetli dolu yağışı nedeniyle megakentte trafik durma noktasına gelmiş, binlerce araçta ve binalarda ciddi hasarlar oluşmuş, hava trafiğinde de aksamalar meydana gelmişti.

SİGORTA ŞİRKETLERİNDEN UYARI

Sigorta şirketlerinden de mesajla dolu yağışı, ani sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması ve sürüş güvenliği açısından gerekli önlemlerin alınması uyarısı yapıldığı öğrenildi.

Geçen yıl ceviz büyüklüğündeki dolu araçlara zarar vermişti. Bu nedenle çoğu lüks otomobil satan galericiler, araçların doludan zarar görmemesi için önlemlerini aldı. Kimisi araçlarını balonlu naylon ile kapladıktan sonra ön ve arka camlarının üzerine paspas ve strafor koydu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin