İsrail’de dini tören sırasında sahne çöktü: En az 50 ölü, 100 yaralı

İsrali’in kuzeyindeki Safed kenti yakınlarındaki Meron Dağı’nda Musevilerin Lag BaOmer Bayramı kutlaması sırasında sahne çöktü. Yaşanan izdiham nedeniyle en az 50 kişinin hayatını kaybettiği, 100’e yakın kişinin de yaralandığı bildirildi.

Haaretz gazetesinde yer alan haberde, gece yarısından sonra ülkenin kuzeyindeki Safed kenti yakınlarındaki Meron Dağı’nda Lag BaOmer Bayramı’nın kutlandığı alanda izdiham yaşandığı belirtildi.

İsrailli sağlık ekiplerine dayandırılan haberde, izdiham nedeniyle 50 kişinin yaşamını yitirdiği, 24’ü ağır olmak üzere 100 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Durumu ağır olanların tahliyesi için bölgeye 6 ambulans helikopter gönderildiği, çok sayıda sağlık ekibinin de olay yerine ulaştığı kaydedildi.

Başbakan Binyamin Netanyahu, Twitter’dan yayımladığı mesajda, olayın “ağır felaket” olduğunu ve yaralıların iyileşmesi için dua ettiklerini dile getirdi.

İsrail basını, daha önce geçtiği haberlerde, Meron Dağı’ndaki kutlamalarda sahnenin çöktüğünü aktarmış ancak daha sonra bölgede izdiham yaşandığını aktarmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin