İŞKUR ona iş buldu: Hem AKP’de çalışıyor, hem müdür eşi

Türkiye’de işsizlik rakamları her ay yükselirken, işi olmayana iş bulmakla yükümlü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), iktidara yakın kesimler için çalışıyor.

Son örnek Giresin’dan… Sözcü gazetesinin haberine göre, İŞKUR’un açtığı ‘Toplum Yararına Çalışma Programı’ kapsamında, AKP Giresun Keşap İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sakine Aykıt, işe yerleştirildi. Aykıt, aynı zamanda İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Aykıt’ın eşi.

“Partideki görevim devam ediyor, olamaz mı?”

Sakine Aykıt

Sakine Aykıt, İŞKUR üzerinden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Yolağzı Engelsiz Yaşam Merkezi’nde istihdam edildi. Aykıt gazeteye yaptığı açıklamada “İŞKUR aracılığıyla istihdam edildim. Partideki görevim de devam ediyor. Partide görev alamaz mıyım” dedi.

Aykıt’ın eşi Milli Eğitim Müdürü Salih Aykıt da, “Eşim, kuraya girdi ve istihdam edildi. Geçici ve 6 ay süreli bir iş. Her vatandaş gibi partide de görev alabilir” açıklaması yaptı.

Daha önce de Malatya’da bir İŞKUR memuru AKP toplantısına katılıp AKP’li milletvekili ve eski bakan Bülent Tüfenkci’nin verdiği isimleri tek tek not etmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin