İşkenceci Türkşen’den ‘fişleme’ listesi

HABER | İLKER DOĞAN

Türkiye yeni bir ‘operasyona’ sahne oldu. Ergenekon’un yayın organlarından Oda TV, önceki gün ‘Hesap hesap Twitter’daki Fethullahçı askerler’ başlıklı bir dosya haber yayınladı.

KHK’larla işlerinden atılan eski askerlere ait sosyal medya hesapları tek tek fişlenmişti. Oda TV’yle eş zamanlı olarak adı işkence iddialarıyla gündemden hiç düşmeyen emekli Albay Ali Türkşen de 124 sosyal medya hesabının fişlendiği iki ayrı listeyi deşifre etti.

Türkşen, sosyal medyada gösterilen tepki üzerine ‘Bulunsun’ notuyla paylaştığı görselleri ‘kontrol etmediğim listelerdi’ diyerek sildi.

Kamuoyu şimdi şu sorulara cevap arıyor;

– Medya organları, gazeteciler ve sivil insanların fişleme listesini kim ya da kimler, kimin talimatıyla ve nerede hazırladı?

– Fişleme listesini Ali Türkşen hazırlamadı ise kendisine kim ulaştırdı?

– Listelerin Ali Türkşen ve Oda TV’de eş zamanlı olarak yayınlanmasının sebebi ne?

– Kamuoyu, yapılması planlanan yeni bir operasyon için mi hazırlanıyor?

– Listede yer alan hesapların 15 Temmuz’u sorgulaması kimleri ve neden rahatsız etti?

– AKP rejimi temsilcilerinin hazırlanan ve aralarında şehit yakınlarının da bulunduğu bu listeden haberi var mı?

15 Temmuz ‘sözde’ darbe girişiminin sorgulanması hem AKP rejimini hem de müttefiki Ergenekon’u rahatsız etti. Daha önce 15 Temmuz’un araştırılması için verilen Meclis önergesi AKP ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedilmişti. Bütün kamuoyu artık AKP’nin, 15 Temmuz’un aydınlatılmasını istemediğini biliyor.

15 Temmuz’un ‘karanlıkta’ kalmasını isteyen sadece AKP rejimi temsilcileri değil. Müttefiki Ergenekon da 15 Temmuz’un üzerini örtmek için elinden geleni yapıyor. Hukuksuz KHK’larla işinden atılan binlerce askerden bazıları seslerini sosyal medyada açtıkları kişisel hesaplarla duyurmak istiyor. İşte bu isimlerin tek tek fişlendiği ortaya çıktı.

ODA TV’DEN FİŞLEME DOSYASI

Oda TV, önceki gün ‘Hesap hesap Twitter’daki Fethullahçı askerler’ başlıklı bir dosya haber yayınladı. KHK’larla işlerinden atılan eski askerlere ait sosyal medya hesapları tek tek fişlenmişti. Dosyada yer alan twitter hesaplarının ortak özelliği, tamamının 15 Temmuz’u sorgulaması. Söz konusu hesaplarda 15 Temmuz’un aslında askeri değil iktidarın yaptığı sivil bir darbe olduğu vurgulanıyor. Bu söylemi destekleyen bilgi ve belgelere yer veriliyor. 15 Temmuz’dan geriye kalan cevapsız sorular gündeme getiriliyor.

İŞKENCECİ TÜRKŞEN, OYUNA KATILDI!

Ergenekon terör örgütü davasında hüküm giyen ancak tartışmalı AYM kararıyla tahliye olan işkenceci Ali Türkşen de önceki gün iki ayrı liste yayınladı. Oda TV’yle neredeyse eş zamanlı olarak. Listeye göre 124 sosyal medya hesabı tek tek fişlenmişti. Türkşen, listeleri, ‘15 Temmuz sonrası FETÖ/PDY mensuplarınca kullanılan sosyal medya hesapları’ ve ‘15 temmuz öncesinde FETÖ/PDY mensupları tarafından algı operasyonu yapmak amacıyla kullanılan sosyal medya hesapları/dergiler’ notuyla ‘bulunsun’ diyerek paylaştı. Listede Artı Gerçek, tr724, Diken, T24 ve Aktif Haber gibi medya gruplarının da yer aldığı görüldü.

TÜRKŞEN: LİSTEYİ BEN HAZIRLAMADIM!

Ali Türkşen’in hedef gösterdiği 124 sosyal medya hesabının olduğu fişleme listesi kısa zamanda büyük tepki çekti. 15 Temmuz’da köprüde boğazı kesilerek katledilen harbiyeli şehit Murat Tekin’in ablası Mehtap Tekin listeye tepkisini, “Listenin en başına beni yaz. Bu listeyi hazırlayan, sizden korkan sizin gibi olsun.” diyerek gösterdi. Mehtap Tekin’in tepkisi üzerine Ali Türkşen söz konusu listeleri ‘kendi hazırlamadığım ve tek tek kontrol etmediğim listelerdi’ diyerek sildi.

HANGİ HAKLA FİŞLİYORSUNUZ!

Listede ismi geçenlerden biri de KHK ile ordudan atılan Eski Yarbay Mehmet Alkan’dı. Kardeşini şehit vermişti Alkan. Tepkisini şu ifadelerle dile getirdi: “Hala fişleme listeleri! Kim kimi hangi hakla fişliyor? Siz kimsiniz ulan paralı tetikçiler! Bu listeyi hazırlayıp beni de yazan şerefsiz alçak yavşaklar kimse çıksın karşıma! Benim adım da belli yerim de belli.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin