İş adamı Boydak: Türkiye 7 yıldır nerelerden nerelere savruldu

Boydak Holding ve Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Eski Başkanı Mustafa Boydak, ‘‘Türkiye 7 yıldır nerelerden nerelere savruldu. İnsanlarımız nerelere savruldu. İçimizde ne canavarlar varmış, içimizde ne güzel insanlar varmış bunları görmüş olduk.’’ dedi.

KHK TV’ye konuşan Mustafa Boydak, Koronavirüs salgını sebebiyle cezaevlerine dikkat çekti. ‘‘Önce can mı canan mı derler ya. Biz şu an can derdindeyiz. Hapishanede kardeşlerim, kuzenim var bizim gibi bir sürü iş adamı var. Hapishanelerde kadınlar çocuklar var. Bu dönemde öncelikle onları aklımda ön planda tutuyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de yargı eliyle insanların hak ihlaline uğradığına işaret eden Boydak, “Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki bir hâkimin kararıyla sizin yıllarca yaptığınız birikimlerinize, şirketlerinize, hatta evinize, barkınıza, malınıza mülkünüze, bindiğiniz arabanıza dahi el konabiliyor.’’ tespitinde bulundu.

BOYDAK: ÖNCELİKLE BİLİMİN GETİRDİĞİ AKILLA HAREKET EDELİM

Bilimin getirdiği akılla hareket edilmesi gerektiğini kaydeden Mustafa Boydak, “Laiklik ilkesinin bu dönemde ne kadar önemli olduğunu bizler de daha iyi anladık. Bizim çocuklarımız iyi yetişsin güzel eğitim alsınlar, bilime inansınlar, öncelikle bilimin getirdiği akılla hareket edelim.’’ şeklinde konuştu.

‘‘BİZİM ÖNCELİĞİMİZ BU ÇUKURDAN ÇIKMAK’’

El konulan şirketlerini geri alacaklarını söyleyen Boydak sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben kimseye kırgın olamam. Azim ve kararlılığımız devam ediyor. Biz kısa zamanda tekrar geleceğiz, şirketlerimizi tekrar hak ettikleri yerlere getireceğiz. Girişimcilik ruhumuzla Türkiye’yi kalkındırmak için var gücümüzle çalışacağız. Yepyeni bir çevre yaptık. İstanbul, Ankara, Türkiye’nin her tarafından. Şu anda firmalar inanılmaz mali zorluklar çekmektedir. Bu firmaların rehberleri yok şu anda. O rehberlik görevlerini yaptım. Onlarca iş adamı, sanayici fabrikalarının anahtarlarını getirip verdi bu süreçte. Bizim önceliğimiz bu çukurdan çıkmamız için.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin