İnşaatta şarkı söyleyen genç: İmkan verirlerse sanatçı olmak isterim

İnşaatta sıva yaparken söylediği Kürtçe şarkı ile sosyal medyada viral olan 20 yaşındaki Murak Akbaşlı, “Hayatım güzel. Bu yaştan sonra okula gidemem, imkan verilirse sanatçı olmak isterim.” diyor. Akbaşlı, Zülfü Livaneli’nin de kendisini arayarak, eğitimi konusunda yardımcı olacağını söylediğini aktarıyor.

İnşaatta Kürtçe şarkı söylediği videosu Zülfü Livaneli tarafından yayınlanan ve sosyal medyada büyük izlenme oranı yakalayan Akbaşlı, videoyu çeken kişinin de İstanbul’da çalıştığı inşaatın mimarı olduğunu anlatıyor. Akbaşlı, “Şarkı söyle, videoya çekeceğim dedi. Ben de şarkı söylemeyi sevdiğim için okudum. Beni çektikten sonra sesin çok güzel dedi. Sosyal medyada bunu paylaşmayacağını söyledi. Bir yıl geçtikten sonra bu videomu sosyal medyada gördüm. Arkadaşlarım, benim şarkı söylediğim videoyu Youtube’da izlediklerini ve 2 milyon kişinin bu videoyu tıkladığını söyledi. Youtube girdim. Bir baktım hakikaten de benim şarkım. Bunun üzerine birçok kişi beni aradı.” ifadelerini kullanıyor.

 

ZÜLFÜ LİVANELİ BENİ ARADI

Sanatçı Zülfü Livaneli’nin de sosyal medyada kendisiyle ilgili bir paylaşım yaptığını belirten Akbaşlı, “Beni aradı. Eğitim ve diğer konuda da yardımcı olacağını söyledi. ‘Gel söyle sana eğitim de veririm. Masraf ne olursa ben öderim’ dedi. Hayatım güzel. Bunun dışında birçok kişi aradı ama telefona bakmadım. 8’inci sınıftan sonra çobanlık yaptım. Kuzulara gittim. Bu yaştan sonra okula gidemem. İmkan verilirse sanatçı olmak isterim.” diyor.

Zülfü Livaneli de sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “Böyle bir sese kolay rastlanmaz. Keşke bulabilsek de Diyarbakır başta olmak üzere konserlerime konuk sanatçı olarak davet etsem” demişti.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin