İngiltere Başbakanı: İşler iyiye gitmeden önce daha da kötüleşecek

Koronavirüs  salgının en çok etkilediği İngiltere’de Başbakanı Boris Johnson evlere mektup gönderdi. Johnson, evlere gönderdiği mektupta koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede işlerin ‘iyiye gitmeden önce daha da kötüleşeceğini’ söyledi.

İngiltere’de 28 milyon eve gönderilecek Başbakan Johnson’ın mektubunda, ‘bilimsel ve tıbbi tavsiyeler doğrultusunda’ gerekli görüldüğü takdirde Covid-19 ile mücadele için daha sert kısıtlamalar getirilebileceğini ifade edildi.

Kendisi de Koronavirüs’e yakalan Başbakan Johnson mektupta, “İşlerin iyiye gitmeden önce daha da kötüleşeceğini biliyoruz. Ama doğru hazırlıklıları yapıyoruz. Kurallara ne kadar uyarsak o kadar az kişi hayatını kaybedecek ve hayat en kısa sürede normale dönecek.” ifadelerini kullandı.

İngiltere’de evlere, sokağa çıkma kuralları ve sağlık bilgileriyle ilgili ayrıntıları içeren ayrı bir bildiri daha gönderilecek.

29 Mart Pazar günü itibariyle İngiltere genelinde koronavirüsten ölenlerin sayısı 1.019 oldu. Cumartesi günü ölenlerin sayısının 260 olduğu bildirildi. Ülkedeki koronavirüs vakasının sayısı da 17.089.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin