İngiliz polisi Alevi Festivali’nde halay çekti

İngiltere’nin başkenti Londra’da ‘Barış ve Adalet’ temasıyla gerçekleştirilen 11. Britanya Alevi Festivali çekilen halaylarla sona erdi. Festivalin güvenliğini sağlayan İngiliz polisinin davul zurna eşliğinde halaya durması ilginç görüntülere sahne oldu.

Britanya 11. Alevi Festivali, ‘Barış ve Adalet’ temasıyla 29 Mayıs ile 5 Haziran tarihlerinde yapıldı. Britanya Alevi kurumları tarafından 11 yıldır organize edilen ve ayrıca yöre dernekleri, sanat okulları, demokratik kitle örgütleri, kadın ve gençlik çalışmaları yürüten kurumların da destek verdiği festival görkemli bir kapanış gerçekleştirdi.

Alevi Federasyonu (BAF), İngiltere Alevi Kültür Merkezi- Cemevi (İAKM- Cemevi) ve Enfield Alevi Kültür Merkezi’nin (EAKM) önderliğinde diğer cemevlerinin katkılarıyla düzenlenen festival büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. 8 gün süren etkinliğe binlerce kişi ziyaret ederken festival kapsamında Cemevi semah grubu, Seher Ağbaba, Davut Ağbaba ve Ali Arslan eşliğinde semaha durdu. Alevi kültürünü anlatan sergi, paneller ve tiyatro oyunları düzenlenen festivalin kapanışı ilginç görüntülere sahne oldu.

Festivalin güvenliğini sağlayan İngiliz polisinin davul zurna eşliğinde halaya durması ilginç görüntülere sahne oldu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin