İnfaz koruma memurlarını taşıyan otobüse bombalı saldırı

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse bombalı saldırı düzenlendi. İlk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti. Bursa Valisi Yakup Canbolat, aracın dibine bırakılan bir bombanın infilak ettiğini açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bir EYP’nin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 1 infaz koruma memurumuz şehit oldu.” dedi.

Edinilen bilgilere göre olay , saat 07.30 sıralarında meydana geldi. Cezaevine göreve giden infaz koruma memurlarının içinde bulunduğu otobüste patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti. Biri ağır 4 kişi yaralandı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, ilk bulguların uzaktan kumandalı bir bombanın patladığı yönünde olduğunu açıkladı. Canbolat, “Ağaç dibine bırakılan bir bomba infilak etti. Terör saldırısı olmasından şüpheleniliyor. El yapımı patlayıcı olduğu ve uzaktan kumandayla yönetilmiş olabileceği değerlendirilen bir patlayıcının patlaması sonucunda maalesef bir ceza infaz memurumuz şehit oldu. Bir ağır yaralımız var, onun dışında 3 hafif yaralımız var. Konu her yönüyle değerlendiriliyor.” dedi. Canbolat, servis aracında yaklaşık 30 kişinin bulunduğunu söyledi.

Çevredeki bazı binalarda camların kırıldığını hatırlatan Canbolat, “Onların da hasar tespitini yapıyoruz. Hızlıca vatandaşımızın mağduriyetini gidereceğiz. Sivil vatandaşa yönelik etkisi olmadı.” diye konuştu.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bursa-Mudanya yolunda infaz koruma memurlarının geçişi esnasında bir EYP’nin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 1 infaz koruma memurumuz şehit oldu. Faillerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin