YSK’dan acilen mazbatasını istedi: Belediyelerde dijital veriler yok ediliyor

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, YSK’ya çağrıda bulundu. Mazbatasını isteyen İmamoğlu, “YSK’dan süreci tüm hassasiyetiyle yönetmesini istirham ediyorum.” diye konuştu. İktidarın, belediyelerde belge imha etmek için zaman kazanmaya çalıştığını anlatan İmamoğlu, “Bazı kuruluşlara başvurup bazı dijital verileri iptal etme noktasında nasıl destek istediklerini de biliyoruz.” dedi.

Millet İttifakı’nın İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, son gelinen noktayı düzenlediği bir basın toplantısıyla değerlendirdi. Adalet istediklerini anlatan İmamoğlu, “YSK’dan sonucu belli olan oylarımıza karşılık mazbatamızı talep ediyoruz. YSK’yı göreve davet ediyorum. Süreci en titiz şekliyle yönetmesini, tüm hassasiyetleriyle yönetmesini özellikle istirham ediyorum.” dedi. İmamoğlu’nun açıklamasından satır başları şöyle:

24 HAZİRAN’I HATIRLATTI

“24 Haziran seçimleri sonrası ‘Türkiye en güvenilir seçim mevzuatına sahiptir’ diyen Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına açıklama yapan sözcüler, bakanlar vardı. Sonrasında ne oldu ki bir anda ‘31 Mart seçimi Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en şaibeli seçimdir’ dendi? Bu işi dipsiz kuyu haline getirme çabasındalar.”

AHLAKSIZCA DAVRANMASINLAR

“Kendi iç hesaplaşmalarına bu ülkenin yerel seçimini, 16 milyon İstanbullu’yu kurban etmesinler. Dünya bizi, bu şehrin seçimini takip ediyor. 3-5 kişi elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi davranarak Türkiye’nin itibarını zedelemesinler. Bu şekilde devam ederlerse Türkiye, demokrasi mücadelesi zarar görür. Bu, 16 milyon insana yapılan bir ihanettir. Ahlaksızca ‘hırsızlık’ gibi terimleri kullanıp insanları yargılamasınlar, hadlerini bilsinler. Lütfen sürecin sağlıklı şekilde bugün, yarın neticelendirilmesi elzemdir.”

DİJİTAL VERİLER YOK EDİLİYOR!

“Burada zaman kazanılıyor. İBB içerisinde bu süreçte neler olabileceğine dair duyum ve tespitlerimiz var. Somut tespitlerimiz de var. Bazı kuruluşlara başvurup iptal edemedikleri bazı dijital verileri iptal etme noktasında nasıl destek istediklerini de biliyoruz. Bunları oraya gittiğimiz an itibariyle bunları kamuoyuyla paylaşacağız.”

İSPARK’TA NELER OLDUĞUNU BİLİYORUZ

“İSPARK’ta neler olduğunu da biliyoruz, personelin nasıl baskı altında tutulduğunu da biliyoruz. Orada çalışan personel siyasi iradenin yapılmasını istediği usulsüz istemlere olumlu yanıt vermesinler, dur desinler. 16 milyon insanın inisiyatifi ellerinde.”

KAZANANIN ELİNİ KALDIRIN

“Türkiye’nin geçmişten bu güne birçok konusu vardır ama bir manzarayı Erdoğan’a seslendikten sonra bu fotoğrafı göstermek istiyorum. 1994, Refah Partisi genel başkanı geliyor SP belediye başkanı Nurettin Sözen o dönem seçimi kazanan Sayın Erdoğan ikisinin elini ayağa kaldıran rahmetli Necmettin Erbakan. Hangi dönemi yaşıyoruz, nereye geldik ya. 25 yıl önce, 25 yıl sonra kazananın elini ayağa kaldırmak bu kadar zor mu?”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin