İmamoğlu’ndan Büyükçekmece açıklaması: Süreci şaibeli hale getirip, yol haritası çizme çabası var

İktidarın, oyların yeniden sayılması talepleriyle zaman kazandığını anlatan Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde avrak 'temizliği' yapıldığını söyledi.

 

Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece’ye yönelik ‘sahte seçmen’ iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. İmamoğlu, “İnsanları rencide edecek şekilde bir süreç yaratıyorlar. Büyükçekmece’nin sürecini şaibeli hale getirip buradan yol haritası oluşturma çabası var” dedi.

AKP’nin iddialarının aksine Büyükçekmece’ye İBB eski Başkanı Mevlüt Uysal ve ekibinin seçmen kaydırdığı iddiaları doğrulanmıştı.

Sarıyer’de açıklama yapan Ekrem İmamoğlu şunları kaydetti:

“Hukuken geriye dönük hesap sorma hakkına sahip değiller. Hukuken böyle bir hakları yok. Beyan ettikleri gibi bir nüfus hareketi yok. Yalan. Büyükçekmece nüfus hareketliliği bakımından makul ilçelerden biri. İnsanları aldatmayalım. Üç, insanları rencide edecek şekilde bir süreç yaratıyorlar. Büyükçekmece’nin sürecini şaibeli hale getirip buradan yol haritası oluşturma çabası var.

“ANKARA’YI YANILTIYORLAR”

Elimizdeki tüm verilerle ‘acaba var mı’ dedirtecek hiçbir şey yok. Büyük bir yanlış içine düştüklerini, Ankara’yı yanılttıklarını görüyorum. Dünyaya bizi rezil ediyorlar. Soyadı kısmı, komedi. Mesnetsiz olunca süreç tamamen doğru olmayan kavramlar üzerinde tanımlama olunca ne söyleseler komik gelmeye başladı.

“YSK ‘HAYALİ SEÇMEN YOKTUR’ DEMİŞ, YASA ÇOK NET”

Yasa çok net. Bahsedilen seçmen listeleriyle ilgili itirazlar olmuş, asılmış netleşmiş. YSK çıkmış demiş ki, ‘hayali seçmen yoktur”, ilgili bakanlıklar çıkmış listelerle ilgili güvence yoktur demiş. Şimdi neyi arıyor?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin