İmamoğlu, mazbatasını alıyor

İstanbul seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu, mazbatasını almak üzere davet edildi.

İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, mazbatayı almak için İl Seçim kurulu’na gitti.

BİNALİ YILDIRIM’LA TOKALAŞTI

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ile AKP’li rakibi Binali Yıldırım.

DHA’nın haberine göre, merhum Özal için İstanbul Topkapı’daki Anıt Mezar’da düzenlenen törene katılan AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ayrılırken CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu mezara geldi.

Bu sırada vatandaşlarla sohbet eden Yıldırım’ı gören İmamoğlu yanına gitti. İmamoğlu ile Binali Yıldırım tokalaştı. İmamoğlu, Yıldırım’a “Nasılsınız?” diye sordu, Yıldırım da teşekkür ederek, “Siz nasılsınız?” dedi. İmamoğlu, teşekkür ettikten sonra, “Allah kabul etsin” dedi. Yıldırım “Sağol” diyerek yoluna devam etti.

İmamoğlu: Milletin kucaklaşmaya ihtiyacı var

İmamoğlu, Yıldırım’la karşılaşması hakkındaki soruya şu cevabı verdi: “Yürüdüğünü görünce arabadan indim, merhaba deme ihtiyacı hissettim. Biraz daha duraksasa kucaklardım. Çünkü milletin kucaklaşmaya ihtiyacı var.

Devlet törenine davet almadım. Alsaydım, gelirdim. Nereye davet alırsam oraya da giderim. Sayın Yıldırım olacakmış, Sayın Cumhurbaşakanı olacakmış Hiç umursamam. Herkesin göreve gelişini seçilişini saygıyla karşılarım. Onlar kucaklamasa ben kucaklarım, kucaklamada iyiyim, kimse kaçamaz kucaklaşmadan.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin