İmamoğlu, ‘Sen değil biz utanalım!’ dediği Cebrail’in evinde iftar yaptı

31 Mart seçiminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu, YSK’nın yenileme kararı aldığı seçim için çalışmalarını sürdürüyor. İmamoğlu, dün akşam iftarda Bayrampaşa Hali’nde tanıştığı 17 yaşındaki Cebrail Gümüştepe’nin Esenler’deki evine konuk oldu.

Sözcü gazetesinin haberine göre, ziyareti önceden öğrenen mahalleliler, İmamoğlu’na sevgi gösterilerinde bulundu ve fotoğraf çektirdi. İmamoğlu’nu, Cebrail, annesi Emel ve babası Yusuf Gümüştepe karşıladı.

“Ben artık peşinizi bırakmam”

Ekrem İmamoğlu ve Gümüştepe ailesi iftarını yer sofrasında yaptı. Anne Emel Gümüştepe’nin, ”Yerimiz dar. Kusura bakmayın” sözlerine İmamoğlu, ”Anacığım, gönüller ferah. Her şey güzel” cevabını verdi.

Cebrail Gümüştepe, “Başkanım, ortaokul diplomamı aldım” deyince, İmamoğlu’ndan, “Aferin. Sakın bırakma. Büyük adamsın, büyük işler yapacaksın. Hayatta hep başarılı olacaksın. Diğer diplomalarını da takip edeceğim” karşılığını aldı. Gümüştepe’nin, İmamoğlu’na, “Zaten ben artık sizin peşinizi bırakmayacağım” demesi gülüşmelere sebep oldu.

Ara verdiği eğitim hayatına devam etmek istediğini belirten Cebrail, yeni eğitim-öğretim yılında Bayrampaşa’da bir okulda lise eğitimini sürdüreceğini dile getirdi. Ayrıca, halde çalışmaya devam edeceğini de belirtti.

“Biz utanalım, sen niye utanacaksın!” demişti

İmamoğlu, 5 Şubat sabahı halde karşılaştığında okula gitmediğini söyleyen Gümüştepe’ye, ”Okumak istemedin mi?” sorusunu yöneltmiş ve ”Maddi durumlar el vermedi. Utandığım için söyleyemedim” cevabını almıştı. Bunun üzerine İmamoğlu, “Biz utanalım, sen niye utanacaksın…” demişti. İkili arasındaki bu konuşma, sosyal medyada gündem olmuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin