İmamoğlu önce dert dinledi, sonra lahana sattı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Sultangazi Esentepe semt pazarındaki esnafı ziyaret ederek vatandaşlara lahana sattı.

Sultangazi’de seçim çalışmalarına öğle saatlerinde Cebeci Mahallesi’ndeki esnaf ziyareti ile başlayan Ekrem İmamoğlu’nun ikinci durağı Esentepe Semt pazarı oldu.

Pazarda vatandaşlarla sohbet eden İmamoğlu, pazar ziyaretinin sonunda bir lahana tezgahının üstüne çıkarak lahana sattı. Pazar esnafı Hamza Özaslan ile pazarlık yapan İmamoğlu, lahananın fiyatını 10 liradan 6 liraya düşürdü. İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi üzerine iş yoğunluğu artan Hamza Özaslan’a yardım ederek lahana satışı yaptı.

“BU GÜZEL KENTİN MAĞDURU OLMAMALI”

Ekrem İmamoğlu, Esentepe Mahallesi’ndeki Pazar ziyaretinin ardından Habipler’e geçti. Önce Habipler muhtarını ziyaret eden İmamoğlu daha sonra kentsel dönüşüm ve taşocağı çalışmalarından mağdur olduklarını belirten vatandaşlarla toplantı yaptı.

Burada vatandaşların talebini dinleyen İmamoğlu, çok sayıda mağdurun olduğunu, bu sorunların çözümü için çalışacaklarını belirterek, “Sorunların çözümü çok basit aslında. Bir plan onayı gerekiyor mecliste. Sonra bu planın büyükşehirde onaylanması gerekiyor. Ardından da rayiç emlak değerleri üzerinden, ilçe belediyeleri üzerinden bu tapuların vatandaşlara dağıtılması gerekiyor. Aslında olayın özü bu.” ifadelerini kullandı.

Ardından Sağır ve Dilsizler Derneği’ne geçen İmamoğlu buradaki konuşmasında, “Engelli vatandaşlarımızın iş bulma anlamından İstanbul’un tüm kurumlarıyla, işveren kurumları ile ortak projeler ve işler üreteceğiz. Bu güzel kenti mağduru olmamalı. Bu güzel kentin evine hapsolan mağduru olmamalı” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin