‘İmamoğlu mağdur edildi’ yazdı Y.Şafak yazılarını durdurdu

Yüksek Seçim Kurulu’nun AKP’nin talebi, Erdoğan ve çevresinin müdahalesiyle İstanbul seçimlerini iptaline dair tartışmalar sürüyor. İktidara yakın Yeni Şafak’ta yazan eski Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk,  Ekrem İmamoğlu’nun mağdur edildiği ve yeni bir siyasi figür haline geldiğğini yazınca yazıları durduruldu.

Müdahaleyi Odatv’ye doğruyalan Kemal Öztürk, son yazısına dair ipuçlarını paylaşmıştı. Öztürk, mesajında  “YSK kararı, uzun yıllar çok tartışılacak. Sadece İstanbul seçimlerini değil, tüm siyaseti etkileyecek bir hava oluşmaya başladı. Ekrem İmamoğlu, başkanlığı elinden alınmış mağdur bir siyasetçi olarak, daha da önemli bir siyasi figür haline geldi. Detaylar yarınki yazımda…” ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN VE ARINÇ’IN DANIŞMANLIĞINI YAPTI

31 Mart yerel seçimlerinin ardından iktidar medyasından aykırı sesler yükselmişti. Yeni Şafak yazarı, Anadolu Ajansı’nın eski Genel Müdürü Kemal Öztürk de seçim sürecinde, eleştirel yazılar kaleme almıştı. Öztürk, daha önce Başbakan Erdoğan’ın Basın Danışmanlığı ve Bülent Arınç’ın TBMM döneminde danışmanlığını yapmıştı.

“GÖRÜŞ AYRILIĞI NEDENİYLE…”

Kemal Öztürk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ayrıldığını duyurdu ve şunları yazdı: “Bir çok yerden gelen yoğun sorular nedeniyle bir açıklama yapmam gerekti: Yayın politikası ve yazılarım arasındaki görüş ayrılığı nedeniyle yaşanan sorun yüzünden gazetem Yeni Şafak’da yazılarıma ara verdim. Bunun her iki taraf için de daha uygun olacağını düşündüm. Saygılarımla”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin