İmamoğlu maça gelmesin diye Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye tehdit telefonu açılmış

Ekrem İmamoğlu, hafta sonunda Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin maçlarını tribünden izledi.

Resmi olmayan yerel seçim sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Ekem İmamoğlu’nun Beşiktaş-Başakşehir maçı ile Fenerbahçe-Galatasaray derbisine gitmesiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüpleri İmamoğlu’nun maça gelmemesi için tehdit telefonları açılmış. İmamoğlu, tehdit için arayan kişinin de bir bakan olduğunu iddia ediyor.
İmamoğlu cumartesi ve pazar günleri oynanan maçlara gitmiş ve kendisi tribünde iken taraftarlar, “Mazbatayıı ver İmamoğlu’na” şeklinde slogan atılmıştı.

Habertürk yazarı gündeme getirdi

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, konuyu “Derbi sonrası Ekrem İmamoğlu’ndan gelen telefon” başlığıyla yayımlanan yazısında gündeme getirdi. Cumartesi günü İmamoğlu’nu Fenerbahçe-Galatasaray derbisine gitmemesi yönünde uyaran yazısının kıyameti kopardığını belirten Alçı, “Bugün için, bu yazıya gelen eleştirileri de yanıtladığım yeni bir makale kaleme almıştım ama dün gece geç saatlerde gelen telefonla iş bambaşka bir boyut aldı…” dedi.

Alçı’nın yazısının devamı özetle şöyle:

“Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrası tam 22.56’da çaldı telefonum. Açtım. Karşımda Ekrem İmamoğlu’nun basın danışmanı değerli gazeteci Murat Ongun vardı.

‘Nagehan Hanım yazınızı Başkan dün okudu ancak sizinle konuşmak için özellikle maçın bitmesini bekledi. Kendisi yanımda’ diyerek telefonu Ekrem Bey’e verdi…

Son derece sıcak bir konuşma

Son derece sıcak bir tonda konuşmaya başladı İmamoğlu ve şöyle başladı sohbete: ‘Nagehan Hanım yazılarınızı dikkatle okuyorum. Uyarılarınızı görüyorum ve önemsiyorum. İyi niyetle bunları yazdığınızı biliyorum. Bu telefonu da, ‘Bakın dediğiniz gibi olmadı, ben halkımla birlikteyken hiç sorun olmaz’ demek için maç sonrası açmak istedim. Fakat hassasiyetiniz çok kıymetli. Kaygılarınızı bizzat sizden dinlemek isterim’ dedi.

Ekrem Bey ile uzun uzun konuştuk. Ben meramımı anlattım. O da şunları ifade etti: ‘Ben bu maça şimdi gitmeye karar vermedim. Seçim öncesi gideceğimi söylemiştim. Hatta Pendik’te gezerken bir gence beraber gitme sözü de vermiştim. Bu akşam sözümü tuttum o arkadaşı da yanımda götürdüm.’

“Nereye gitsem, insanlar ‘mazbata’ diye bağırıyor”

Sohbet genel olarak 31 Mart sonrası sürecine de geldi ve orada İmamoğlu, ‘Ben hep birleştirici, bütünleştirici olmaya gayret ettim, ediyorum. Ama nereye gidersem gideyim büyük bir kalabalık toplanıyor. Bakın biraz önce Bağdat Caddesi’nde bir yemek yiyelim dedik, bizi gören 5000 kişi toplandı ‘mazbata’ diye bağırmaya başladı, sonra çay içmeye gittik aynı şey.

Bunlar doğal olarak gelişiyor. İnanın bunları ben organize etmiyorum. Şayet karşı tarafın dediği gibi bir şaibe, hile varsa bunun sokakta karşılığı olur. Ben 12 gündür sokaklarda her mahalleye giriyorum, her türlü görüşten seçmenle karşılaşıyorum, hiç kimse de bana hile yaptın, oy çaldın demiyor herkes tebrik ediyor’ dedi.

“Kulüpleri arayıp ‘İmamoğlu maça gelmesin’ diye tehdit ettiler”

Tam bu sırada durakladı ve sonra da ‘Fakat beni bu maçlara gitmekten alıkoymaya çalışanlar da oldu’ diye ekledi…

Ben ‘Kim bunlar, ne yaptılar?’ deyince de şöyle konuştu: ‘Kulüpleri arayıp tehdit ettiler Nagehan Hanım. Hem Beşiktaş’a, hem Fenerbahçe’ye İmamoğlu maça gelmesin diye telefon açıldı.’

İmamoğlu’nun ağzından bir anda dökülen bu şok edici iddianın ardından Ekrem Bey’e yeniden sordum: ‘Yani Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerinin sizin maça gelmemenizle ilgili tehdit edildiğini mi söylüyorsunuz?’ ‘Evet aynen’ diye cevap verdi… ‘Bunu yazabilir miyim’ dedim ‘Yazabilirsiniz hatta buyurun yazın’ diye yanıtladı.

Kısacası Ekrem İmamoğlu hem cumartesi günkü Beşiktaş-Başakşehir hem de dünkü Fenerbahçe-Galatasaray maçına gitmemesi için kulüplere telefon gittiğini söylüyor…

“Tehdit telefonu eden bir kakan…”

Yazının başına oturduğumda bu çarpıcı iddia ile ilgili herhangi bir yanlış anlama olmaması için İmamoğlu’nu bu kez ben aradım ve yeniden sordum: ‘Ekrem Bey, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerine, kendiniz ile ilgili maçlara gitmemeniz için tehdit telefonları geldiğini söylediniz. Bunu yazacağım, doğru anlamışım, değil mi?’

‘Evet, doğru’ dedi. ‘Kimdendi bu iddia ettiğiniz telefonlar, isim verebilirsiniz’ deyince ‘Bir bakandan diyorum şimdilik daha fazla bir şey demiyorum’ yanıtını aldım.

Belli ki İmamoğlu cephesine kendilerine bu tarzda telefon geldiğini söyleyen bizzat Beşiktaş ve Fenerbehçe’nin yöneticileri. Yoksa kendilerinin böyle bir telefona şahit olmaları teknik olarak imkansız…”

http://tr724.wpengine.com/besiktas-basaksehir-maci-oncesi-ekrem-imamogluna-tezahurat/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin