Beşiktaş-Başakşehir maçında tezahürat: Mazbatayı ver İmamoğlu’na

Beşiktaş’ın, Medipol Başakşehir ile oynadığı maç öncesi ve maç esnasında siyah-beyazlı taraftarlar, CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu lehine tezahüratta bulundu. Taraftarlar, stat dışında “İmamoğlu oley” ve “Şerefine Tayyip” şeklinde slogan atarken, maç sırasında “Mazbatayı ver İmamoğlu’na” diye bağırdı. İmamoğlu maçı tribünden izledi.

Başakşehir kulübü Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıktan desteklediği ve “Ben kurdum” dediği bir takım. Başakşehir takımı, iktidar ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından maddi olarak desteklenmenin yanında, hakemler tarafından kayrılmakla eleştiriliyor.

“Mazbatayı ver, mazbatayı ver İmamoğlu’na”

Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında Vodafone Park’ta oynanan Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçında taraftarlar henüz mazbatası verilmeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek tezahüratında bulundu. Taraftar, “Mazbatayı ver, mazbatayı ver, İmamoğlu’na mazbatayı ver!” diye bağırdı.

“İmamoğlu oley… Şerefine Tayyip” tezahüratı

Maç öncesinde de siyah-beyazlılar, stadyum dışında İmamoğlu’na destek oldu. Vodafone Park Arena stadının önünde toplanan bazı Beşiktaşlılar, “İmamoğlu oley” şeklinde slogan attı. Bazı taraftarlar ise maç öncesi toplandıkları kafelerde alkol alırken, “Şerefine Tayyip” diye tezahürat yaptı.

İmamoğlu Beşiktaş tribününde

Bu arada Ekrem İmamoğlu da maç esnasında tribünde çekilmiş fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı. İmamoğlu mesajında “Beşiktaş’ın ev sahipliğinde Beşiktaş taraftarının muhteşem coşkusuna ortak olmak çok güzel. İstanbul’un çok değerli kulüpleri ile İBB olarak çok ortak çalışmamız olacak. Tüm kulüplerimize başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin