İmamoğlu Diyarbakır’a gidiyor: “Mızraklı ile görüşecek; Tahir Elçi’nin mezarını ziyaret edecek”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hafta sonu Diyarbakır’ı ziyaret edecek. İmamoğlu ziyaret kapsamında Cumartesi günü görevden alınan seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ile görüşecek. Tahir Elçi’nin mezarını da ziyaret edecek olan İmamoğlu, daha sonra Batman’a geçecek.

Tarafsız Haber Ajansı’nın haberine göre, Batman CHP İl Başkanı Hüseyin Yaşar’ın yeğeninin düğününe katılmak üzere hafta sonu Diyarbakır ve Batman’a gidecek olan İmamoğlu, Cumartesi sabahı Diyarbakır’a giderek CHP Diyarbakır İl Başkanlığı’nı ziyaret edecek ve bir basın toplantısı düzenleyecek. İmamoğlu sonrasında, 2015 yılında öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin mezarını ziyaret edecek. Mezar ziyaretinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan ve yerine kayyım atanan HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı ile bir görüşme gerçekleştirecek.

Daha sonra Batman’a geçeceği belirtilen İmamoğlu, gece Batman’da düğüne katılacak. İmamoğlu, ertesi gün yine Diyarbakır üzerinden İstanbul’a dönecek.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin