İmamoğlu 5 bin yeni taksi için ilk adımı atıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 bin yeni taksi projesiyle ilgili “Mevcut düzen birkaç yüz kişiyi mutlu ederken, milyonlar yıllardır mağdur” diyerek, projeyle ilgili ilk adımı bugün atacaklarını bildirdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, taksi emekçileri dahil tüm İstanbulluların bir dünya şehrine yakışan hizmet istediklerini belirtti.

Mevcut taksi düzeninin birkaç yüz kişiyi mutlu ettiğini ifade eden İmamoğlu, milyonların yıllardır mağdur olduğunu söyledi.

İstanbul’a yakışan standartları sağlamak için ilk adımı atacaklarını belirten İmamoğlu, “UKOME’ye yeni taksi teklifimizi getiriyoruz” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı: ”Bilimsel araştırmalarla üniversite raporlarıyla İstanbul’un yeni taksilere ihtiyaç duyduğu açıktır. İstanbul halkının taksi ihtiyacı olup olmadığına karar verecek makam, Bağcılar Oto Galerisi’ndeki birkaç taksi galericisi değildir. Plaka fiyatlarıyla geçim sağlayan rantçılara bu süreci kurban etmeyiz, ettirmeyiz. Belki birkaç yüz kişi üzülecek ama binlerce taksi emekçisi ve milyonlarca İstanbullu bu güzel yeni taksi uygulamamızdan mutlu olacak. Daha iyi bir şekilde İstanbullunun konforlu taksi kullanma hakkı konusunda hassas davranacağız.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin