İmam hatipliyiz, güçlüyüz!

YORUM | Doç. Dr. MAHMUT AKPINAR

Yıllarca itildik kakıldık. Okullar arası maçlarda hep aşağılandık. Bize “cenaze yıkayıcılar!” dediler. “Hocalar camiye!” diye yuhaladılar. Her fırsatta: “siz spordan, bilimden, hukuktan, sanattan, müzikten.. ne anlarsınız?” diye laf sokarlardı. İçimizden çıkan “Dünya lideri!” Erdoğan sayesinde bizi aşağılayanlara sonunda derslerini verdik! Artık sporcularn, sanatçıların, hukukçuların, rektörlerin en kallavileri bir imam hatiplinin önünde şekilden şekile giriyor.

Reis’in tüm ülkeyi hizaya sokması, herkesin ondan tırsması, yıllarca “vebalı” muamelesine maruz kalmış biz İmam Hatiplilerin, ezilmiş muhafazakarların içini soğutuyor. Ama siz kaşındınız! Bizi yok saymanın, kaale almamanın faturasını düşünmeniz gerekiyordu. İmam Hatiplileri küçümsemenin sonuçları acı oldu sizin için!

İmamlar, müezzinler, vaizler, müftüler olarak bürokrasinin hep en alt kısmında yer aldık; maaşlarımız hep düşük oldu. Reis sayesinde hayal edemeyeceğimiz öneme ve maaşlara ulaştık! “Camileri bir Parti için propaganda mekanları haline getirdiğimiz”, “güncel siyasete gömüldüğümüz”, “İslam’ı siyaset için kullandığımız” gibi iddilar biz İmam Hatiplilerin geldiği konumları hazmedemeyenlerin söylemi. Bu itham ve iftiralar dış güçlerin etkisindeki hainlerin uydurmalarıdır!

Bizi yıllarca hep devlet eliyle ezdiler. Devletin makamlarına, konumlarına, kurumlarına sokmadılar. Bugün artık DEVLET BİZİZ!! Ama bunu sindiremiyor, devleti yıpratmak için bizi yıpratmaya çalışıyorlar; İmam Hatiplere vuruyorlar! “İmam hatipliler liyakatsizce heryeri ele geçiriyor!” diye çamur atıyorlar. İmam hatipli Üstad Ahmet Hakan’ın ifadesiyle, önemli makamlarda Galatasaraylılar olunca niye aynı tavrı göstermiyorsunuz? Neden? Çünkü dine, dindara alerjiniz var da ondan!

İmam hatipliler olarak yetiştirdiğimiz en çarpıcı mezunlardan birisi Bilal’dir. Hamdolsun Bilal hep yüzümüzün akı oldu. Attığı oklardaki isabet oranına dair elimizde bir veri yok. Ama kurduğu vakıflarla çok isabetli işler yaptığını hepimiz biliyoruz.

İmam hatiplerin öğrenci sayısı artık milyonlara ulaştı. Bütçeden aldığımız pay zirve yaptı. Hayatımız boyunca hep halkın bağışlarına mahkum olurduk, cami çıkışlarında İmam Hatip Yaşatma dernekleri para toplardı. Ama Allah’a şükür şu anda herkes kendi eliyle para getirip veriyor. Bir İHL’ye bağış yapanın ihale yolları açılıyor. İzah edemediğiniz bir parayı “imam hatip inşaatı için” derseniz sorgu bitiyor. Şükrolsun diğer tüm mekteplerin hased ettiği bir noktadayız.

İmam hatipliler olarak şükran duyduğumuz AKP iktidarı döneminde Elhamdülillah çok önemli başarılara imza attık:

 • Şükürler olsun yargıda son dönem yığınak yaptığımız arkadaşlarımız sayesinde Türk adaletini dünyada herkesin parmakla işaret ettiği bir noktaya taşıdık!
 • Bizi yıllarca TSK’ya almadılar. Allah’ın lütfu 15 Temmuzla eskiler tasfiye olunca TSK’ya biz doluştuk. Bizden sonra TSK’nın yürüyüşü değişti. Asker yürüyüşü bizimle çok daha eğlenceli hale geldi.
 • Bizi yıllarca en düşük maaşlara mahkum ettiniz. “Ölü yıkayıcılar” olarak andınız. Ama bunun da intikamını aldık. Şimdi en yüksek maaşlı yerlerde bizler varız. Bir arkadaşımız (Bilal’in İHaLe arkadaşı) 40 ayrı yerden maaş alıyor ve kırkını da hakediyor Allah’ın izniyle!
 • Bizi seneler boyu “alt gelir grubundan”, “taşralı” olmakla aşağıladınız. Ama biz size inat varoşlardan bir yüzükle yola çıkıp dünyanın en zenginleri arasına giren bir adam çıkardık içimizden. Hem de, çok kısa sürede ulaştı bu zenginliğe.
 • Zekatın, sadakanın, yardımlaşmanın ne olduğunu bilen, imam hatip kültürü almış arkadaşlarımız sayesinde sosyal adalette yeni ufuklar açtık. Fakir-zengin arasındaki mesafeyi hayal ötesine taşıdık! Türkiye Cumhuriyeti sayemizde gelir dağılımında dünyada en dikkati çeken ülkeler arasına girdi!
 • Haramı-helali çok iyi bilen kadrolar marifetiyle ve Hayrettin hocamızın “yolsuzluk hırsızlık değildir!” fetvasının yardımıyla, kamu kaynaklarını kullanma kriterlerinde bütün eşikleri aştık.
 • İslam medeniyetinin üretiği en önemli kurum olan vakıfları heryere yaydık ve işlerimizi vakıflar üzerinden YÜRÜTTÜK! İmam hatiplerde hocalarımız bize: “Vakıf arazisinden geçerken paçanıza bulaşan vakıf toprağını silkeleyin” derdi. Bu sözleri kendimize rehber edindik. Vakıf topraklarını, kamu arazilerini çok iyi silkeledik!! Ayrıca işbilmez veya “hain” kimselerin yönettiği pek çok vakfı, binaları, mali imkanları güvencemize aldık!
 • En önemli kurumlarda, hayatın her alanında yer alan milyonlarca imam hatipli sayesinde artık nesiller daha bir dindar, ahlaklı, erdemli ve namuslu!!
 • İmam hatiplerin yetiştirdiği ÖNDER (imam hatiplerin derneği olur) nesillerin etkisiyle ateizm, deizm yok olma noktasına geldi!! Sapık fikirler, saçma akımlar, bohemlik, ve en önemlisi dindar insanlardaki aşağılık kompleksi, sonradan görmelik hamdolsun kalmadı!!
 • İmam hatiplerin tecrübesini, formasyonu bütün okullara yaydık. Çıktık açık alınla her savaştan, 17 yılda dindar(!) ve çağın her hazzını (haltını) meşrulaştırarak kullanabilecek genç yarattık her yaştan. Başımızda bütün dünyanın tırstığı Reis. İHaLe’den ağlarla ördük Anayurdu dört baştan. (Kemalistler yapar biz yapamaz mıyız?)
 • Hamdolsun yetiştirdiğimiz dinini bilen nesiller sayesinde alkol, uyuşturucu kullanımı, fuhuş, cinsel saldırılar medyada yer bulamayacak hale geldi.
 • Seküler zihniyet, dinden nasibini almamış kesimler kadının değerini bilmezdi. İmam hatiplerin güçlü olduğu bu dönemde kadın cinayetleri kalmadı, hergün sokak ortasında öldürülen kadın manzaralarından kurtulduk!!
 • Çeteler, suç örgütleri eskiden cirit atıyordu. İmanlı kadroların iktidarda, kamu kurumlarında, poliste, adalet mekanizmasında yer almasıyla çeteler, suç örgütleri artık devlet kontrolünde!

“Kadınları bebekleri cezaevine atıyorlar!” diye itham ve iftirada bulunuyorlar. Biz yine Hayrrettin Hocamızın fetvası gereği “hayrı kesir için şerri kalil” irtikap ediyoruz. Hainler doğurması kuvvetle muhtemel kadınları hapse atıyor, hain olacağı aşikar bebekleri milletin selameti namına kontrol altında tutuyoruz!

En başarılı okullara el koyup, Anadolu liselerini, fen liselerini imam hatip yaptığımız iddiları iftiradır. O okulların başarısıyla imam hatip ruhunu birleştirmek ve daha yararlı okul örnekleri ortaya koymaktır amacımız. Din ile bilimi aynı binada biraraya getirebilmek için, el koyduğumuz en başarılı okulları, Fen liselerini İmama Hatipe çevirdik. Sonuçlarını milletimiz görecektir.

Heryer imam hatipleşiyor, imam hatipleşecek! İHL (ihale) arttıkça yolsuzluk, hırsızlık, kayırma  bitecek! Sayemizde her yere Hz. Ömer adaleti gelecek! Hazımsızlar, dış güç maşaları, siyonist uşaklar  imam hatiplilerden rahatsızlar ve türlü iftiralarla bizleri yıpratmaya çalışıyorlar. Ama biz onların gayrı milli, dindardan rahatsız, nevzuhur kesimler olduklarını biliyoruz.

Çok canımız yandı, çok acılar yaşadık, çok sıkıntılar çektik ama değdi. Bugünlerde daha bir onurluyuz, gururluyuz. Kendimizi daha bir güçlü hissediyoruz. İçimizden dünya lideri bir Reis çıkarmak önemliydi. Ama Hürriyet gibi bir gazetenin başına Ahmet Hakan gibi çok yönlü, örnek bir imam hatipliyi getirmek bizi fevkalade mesrur eyledi. Ahmet Hakan’ı yıllarca bize hakaret eden, aşağılayan amiral gemisi Hürriyet’in başına getirerek sembolik ve tarihi bir başarıya imza attık. 

Bize unutulmayacak başarıları yaşatan başta Recep Tayyip Erdoğan’a, Bilal Erdoğan’a ve dönemin diğer önemli imam hatiplilerine sonsuz minnet ve teşekkürler!

Eyy CHP! Eyy Kemalistler! Laikler, sekülerler! Bu muhteşem başarıda sizin de büyük payınız var. İmam hatipliler olarak içimizdeki açlığı siz oluşturdunuz! Aşağılamalarınız sayesinde biz de sınırsız hırs biriktirdiniz, içimizdeki intikam ateşini tetiklediniz. Bu başarı hikayesindeki hissenizi siz de unutmayın!

(Zamanın ruhunu okuyamayıp, yine dayak yiyenlerin tarafında saf tutan, şaşkın bir imam hatipli)

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin