İktidara seslendi: Milleti bölmeyin, vatandaş birbirini boğazlayacak

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın kullandığı 'bölücü' dilin, ülkeyi cehenneme çevirdiğini söyledi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, başta partili Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere iktidar mensuplarının üslubunun ülkeyi böldüğünü söyledi. İş adamları, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, siyasetin kavga alanı olmadığını hatırlattı.

İktidara üslup uyarısında bulunan CHP lideri, “Bizim ülkemiz cennet gibi. Her şeyimiz var ya. Deniz deseniz en güzel deniz, dağlar deseniz en güzel dağlar, yaylalar deseniz en güzel yaylalar. Peki bu cennet gibi ülkeyi niye cehenneme çevirdik? İnsanlar sokakta birbirlerine selam veremez hale geldi. A partisi B partisi kavga edelim. Ya niye kavga edelim? Vatandaş neredeyse sokakta, kahvede birbirini boğazlayacak. Bundan da memnuniyet duyuyorlar.” ifadelerini kullandı.

İŞSİZLİK DAHA DA ARTACAK GÖRECEKSİNİZ

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında işsizlik sorununa da değindi: “Hayat pahalılığı almış başını gidiyor ve kriz de. Reel sektörü yeni vurmaya başladı kriz, işsizlik daha da artacak göreceksiniz. Dün bir fabrikaya ziyaret ettim. Bir işveren bana ‘bir işçinin işine son vermenin ne kadar zor olduğunu siz biliyor musunuz?’ dedi. Yani olay sadece işçi penceresinden düşünülmesi gereken bir olay değil.”

http://tr724.wpengine.com/issizlik-son-iki-yilin-zirvesinde-yuzde-123/

http://tr724.wpengine.com/25-milyon-istihdam-icin-rica-formulu/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin