İktidar medyası Trump’ı böyle manşet yaptı: Sapık mezhebin fanatik bağlıları

Türkiye ile Amerika arasında Rahip Andrew Brunson’un ev hapsiyle salıverilmesinden sonra başlayan krizde medya savaşları yaşanıyor. İktidar yanlısı medya her gün ABD Başkanı Donald Trump ve Amerika ile ilgili haberler yapmayı seçiyor. Tahrik  ve nefret dili kullanılan haberlerde en çok Trump hedefte. Bugünkü Yeni Şafak bu çerçevede ilginç bir habere imza attı. “ABD’yi bu kafa yönetiyor’ manşetiyle çıkan gazete  ABD Başkanı Trump ve Başkan Yardımcısı Pence için, ‘sapık mezhebin fanatik bağlıları insanlığı tehdit ediyor’ ifadelerini kullandı. ‘Orduda örgütleniyorlar’, ‘Siyonist Haçlılar’ gibi ifadeler kullanıldı, kıyamet çıkması için çalışıldığı, ABD’yi Haçlı Devleti yapmak istedikleri ileri sürüldü.

‘İNSANLIĞI TEHDİT EDEN SAPIK MEZHEBİN FANATİK BAĞLILARI’

Yeni Şafak’ın manşeti gün içinde Sabah, Takvim, Akşam gibi diğer yandaş medya tarafından da internet sayfalarında kullanıldı.  Yeni Şafak ve yandaş medya haberlerinin ana spotunda şu ifadeler yer aldı:

“Dünya, Siyonist Hristiyan mezhebi Evanjelizm’in küresel saldırısıyla karşı karşıya. “Süper güç” ABD, cennete gitmek için insanlığı yok etmek gerektiğine inanan Neocon Evanjelistler tarafından yönetiliyor. Bir tweetle tüm piyasaları altüst edebilecek roldeki ABD Başkanı Trump ve yardımcısı Pence’in, bu sapık mezhebin fanatik bağlıları olması, insanlığı tehdit ediyor.”

‘PENCE ABD’Yİ HAÇLI DEVLETİ YAPACAK’

ABD Başkan Yardımcısı Mark Pens için ise ‘dalkavuk’ ifadeleri kullanılarak,ABD’yi Haçlı Devleti yapmak istediği yazıldı. Gazetede “Pence’e göre “eğer ‘Tanrı’ istemeseydi Trump başkan olamazdı” ve Trump’a yaptığı “dalkavukluk” kendisini Oval Ofis’e götürecek “Tanrı’nın büyük planının” parçası. Pence eğer 10 yıl görev başında kalırsa, ABD radikal bir din devletine dönüşebilir” denildi. Pence gibi halen Trump yönetiminde yer alan isimler  ‘Siyonist Hıristiyan’ olarak  suçlandı.

Haberin tam metni için:

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin