İkizdereli Ayşe Albayrak’tan taş ocağı tepkisi: Bu devlet sadece Mehmet Cengiz’in devleti midir?

Millete küfreden yandaş müteahhit Mehmet Cengiz’in Rize İkizdere’de açacağı taş ocağına tepkiler sürüyor. İYİ Parti toplantısında kürsüye çıkan İkizdereli Ayşe Albayrak, ‘‘Cengiz midir nedir, adını unutuyorum, adı batsın. Kendi köyünde o taşlar var, gitsin oradan alsın. Nereye gideceğiz biz? Bizim ne sarayımız, ne köşkümüz, ne binamız ne de dairemiz var.’’ dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında kürsüyü Cengiz İnşaat’ın talanına karşı direnen Rize-İkizdereli Ayşe Albayrak’a bıraktı. Yandaş müteahhit Mehmet Cengiz’e tepki gösteren Albayrak, “Bizim yaşamaya hakkımız yok mudur? Bu devlet sadece Cengiz Mehmet’in devleti midir?” diye konuştu.

‘‘MEHMET CENGİZ KENDİ KÖYÜNDEN BİR TANE TAŞ ALABİLİRSE BEN DE İNSAN DEĞİLİM’’

Ayşe Albayrak’ın açıklamaları şöyle konuştu:

“Sularımızı kestiler, derelerimizi öldürdüler. Ağaçlarımızı kesip derenin içine atıyor üstüne toprak döküyorlar hiç kimse görmesin diye. Ormanlar bizim yaşama alanımız. Ekmeğimiz, suyumuz, yaşama sevincimizdir ormanımız. Bizim derelerimizin balıklarını yok ettiler. Arazimize kapımıza çıkmaya bile müsaade vermiyorlar. Cengiz midir nedir, adını unutuyorum, adı batsın inşallah. Adamlar gelmiş bizim arazimizi kamulaştıracaklarını söylüyor. Savaş mı çıktı bizim arazimizi kamulaştırıyorsunuz? Savaş çıktı da bizim haberimiz mi yok? Bir Cengiz Holding için o kadar insanı niye mağdur ediyorsunuz. Biz limana karşı değiliz ama gitsinler taşlarını başka yerlerden alsınlar. Biz 2 aydır ağlıyoruz ormanlarımıza. Kendi köyünde o taşlar var, gitsin oradan alsın. Nereye gideceğiz biz? Bizim ne sarayımız, ne köşkümüz, ne binamız ne de dairemiz var. Bizim sadece deremiz var. O kadar yerden doymadınız Eşkencedere’den mi doyacaksınız?

”KEFENİN CEBİ YOK”

Bize bu kadar yaş döktürmenin ne anlamı var? Kefenin cebi yoktur. O da 7 arşın kefen alacak ben de alacağım. Yani bu kadar milleti ağlatıp da oradan para kazanacaksın, birileri zengin olsun. O insanlar nereye gidecek? Biz her zaman devletimizin arkasında olduk, polise de askere de saygılıyız ama sabahtan akşama kadar bize işkence etmesinler. Kendi arazimizde kadının başında akşama kadar jandarma niye bekliyor? Ahıra ineceğiz gelip kamyonu kapının önüne çekiyorlar.

Bizim yaşamaya hakkımız yok mudur? O Mehmet Cengiz’in köyü yok mudur? Gitsin taşlarını kendi köyünden alsın ama oraya giremez. Mehmet Cengiz kendi köyünden Kalkandere’den bir tane taş alabilirse ben de insan değilim. Bu devlet sadece Cengiz Mehmet’in devleti midir? Bizim derelerimizden öyle su akardı ki biz sesinden uyuyamazdık şimdi ise cılız akıyor. Derelerimiz ormanlarımızı yok ettiler. Ağaçları yok edeceksiniz sonra yerine dikeceğiz diyeceksiniz. Sizin dikeceğiniz ağaçları ben göremem torunumun torunu da göremez.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin