Erdoğan, vahim iddialara böyle cevap verdi: Kaybedecek zamanımız yok!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker’in birbirinden vahim iddialarıyla ilgili konuştu. İddiaların Meclis gündemine taşınmasına tepki gösteren Erdoğan, “Suç örgütlerinin iftiralarıyla kaybedecek zamanımız yok.” dedi. Erdoğan, müsilaj sorununda ise faturayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kesti. Erdoğan ayrıca, milletin aç olmadığını da savundu.

AKP’nin TBMM’de düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI

“Dün CHP Genel Başkanı koltuğunda oturan zat çıkmış, lağım çukuru dediği birtakım iddiaları Meclis kürsüsünden söylüyor. Türkiye’de hiç kimsenin bu haysiyet fukaralarından onur ve haysiyet dersi almaya ihtiyacı yoktur. Bizim yaptığımız hizmetlerin şahidi, bizatihi milletimizin kendisidir. Lağım çukuru diye ifade edilen iftiraların ve ortaya atanların peşinden gitmek, ancak kendini oraya layık görenlerin işidir.”

ERDOĞAN’A GÖRE MİLLET AÇ DEĞİL

“Durmadan hep iftira. Neymiş millet açmış! Bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları, buyurun siz de doyuruverin. Biz ne gerekiyorsa bütün imkanlarımızı seferber ederek bunları yaptık. Bu konuda en ufak bir aksama söz konusu değil. Yapılandırma ise bütün yapılandırmaları yapıyoruz. Bunlar çıkmış millet aç diyor.”

MÜSİLAJ SORUNUNDA FATURAYI İBB’YE KESTİ

“Kıyılarımızı bu (müsilaj) tehditten korumak için yürütülecek çalışmaların, bilimin desteği ve katkısıyla yürütülmesinin önemli olduğuna inanıyoruz. Kendilerinden bilgi alacağız. Marmara Denizi’nin tamamını koruma alanı ilan ederek, atık su arıtma sistemlerimizi en ileri düzeye taşıyarak Marmara’yı temizleyeceğiz. Meclis grubumuz bu konuda araştırma komisyonu kurulması için gereken girişimleri başlattı. Gözbebeğimiz olan Marmara’yı, İstanbul’u Silahtarağa’daki arıtma tesisinin yapımını törenle durduran, en temiz ulaşım aracı olan metroların inşaatını toprakla kapatan, Küçükçekmece’nin derelerini bakterilere teslim eden, pek çok yerde çöp toplamaktan bile aciz olan, her tarafından basiretsizlik akan bir zihniyete biz bu ülkeyi terk edemeyiz.”

KANAL İSTANBUL’U YAPACAĞIZ

“Kanal İstanbul’un inşasına başlıyoruz. Kanal İstanbul’u depremi tetikleyeceğinden, susuzluğa yol açacağına kadar nice zırvayla engellemeye çalışanlar önce bu şehre karşı asgari görevlerini yerine getirsinler.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin