İki belediye başkanı kameralar önünde tartıştı; konu Abdi İpekçi Spor Salonu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Abdi İpekçi Spor Salonu inşaatı nedeniyle kameralar önünde tartıştı.

İSKİ’nin Zeytinburnu’ndaki yeni hizmet binası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un katıldığı törenle açıldı. Tören sonrası İmamoğlu ve Arısoy arasında Abdi İpekçi Spor Salonu inşaatı nedeniyle tartışma yaşandı.

Ömer Arısoy’un dün yapılan İBB Meclisi’ndeki konuşmasını kasteden İmamoğlu, “Senin 1 metrekare yerin olsa iznin olmadan bina yapılabilir mi? O zaman ben senin tüm tabelalarını söküyorum desem kıyamet koparırsın.” dedi. Ömer Arısoy ise Eylül 2020’de projenin İBB’ye gönderildiğini belirterek, 1.5 yıl neden cevap alamadığını sordu. İmamoğlu da bakanlığa ve Basketbol Federasyonu’na çağrıda bulunduğunu ancak projenin anlatılmadığını söyledi.

Ömer Arısoy’un itiraz etmesi üzerine İmamoğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı konuşuyor bir dinleyin.” ifadelerini kullandı.

SEN AKP’LİSİN DİYE SENİNLE KONUŞMUŞLAR

Arısoy’un bunların konuşulacağı yerin kameraların önü olmadığını belirtip, “Bunun çözümünü yeşil alana dokunulduğu gerekçesiyle milyon ceza yazmak değildir.” sözlerine İmamoğlu, “Gerekçesi yeşil alan değil. Haddinden fazla ticari alan gerekçesi var. Mülk sahibi devlettir. Devletin bir parçası büyükşehirdir, gelip konuşacaklar. Sen AKP’lisin diye seninle konuşmuşlar.” diyerek cevap verdi.

Arısoy da “Ruhsatı ben verdim, paydaştır. Bu tavrınızı doğru bulmuyorum. İSKİ’nin açılışında bunu konuşuyoruz. Keşke gelmeseydim. Böyle ayak üstü olmaz. Samimi değil bu. Medyanın önünde bir ilçe başkanı ile bir büyükşehir belediye başkanının müzakere etmesi doğru değil. Benim devlet terbiyem bu değil.” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun kendisini suçladığını belirtmesi üzerine Arısoy, yaptığı konuşmasında İmamoğlu’nun adının geçmediğini savundu. “Bu tavrınız iş görme tavrı değil. Ben buraya İSKİ’nin binasının açılışına geldim keşke yukarıda konuşsaydınız, teessüf ediyorum.” diyerek binadan ayrıldı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin