İki AKP’liden Ahmet Altan için ‘özgürlük’ mesajı: Bu ayıp bize yeter

AKP’li iki isimden 15 Temmuz şaibeli darbe girişiminin ardından tutuklanan yazar Ahmet Altan için ‘özgürlük’ mesajı geldi.

AKP’nin eski Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ve AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Altan’ın cezaevinde yazdığı kitabın Tükçe basılmamasını eleştirdi.

AKP MKYK Üyesi, Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Orhan Miroğlu, Altan’ın yeni yayınlanan ve Türkçe basılmasına izin verilmeyen kitabını Fransa’da gördüğünü belirterek, “Tanıtımında ‘Bir daha dünyayı göremeyeceğim’ yazıyor. Geçmiş olsun Ahmet, bir an önce özgür olmanı diliyorum. Bu ülkede, iki yılda kırk insanın öldürüldüğü bir cezaevinden sağ çıkmış mahkumlardan biri olarak diyorum ki umutsuz olma” diye yazdı.

Bu mesajı paylaşan Mustafa Yeneroğlu da, ” ‘I will never see the world again’ veya ‘Ich werde die Welt nie wieder sehen’ kitabı İngiltere’de ve Almanya’da raflarda, ikisini de aldım, Türkçesi yok. Değerli abim, bu ayıp bizlere yeter. Ve hep birlikte ahlaken sorumlu olduğumuzu unutmayalım. Özgürlükçü Türkiye hayal olmamalı!” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin