İhraç hakim Gülsüm Coşar’ın mezar taşındaki yazı AKP rejiminin zulmünü özetledi

15 Temmuz’dan sonra KHK ile ihraç edildikten sonra sürgünde bulunduğu Almanya’da 31 yaşında vefat eden hâkim Gülsüm Coşar’ın mezar taşında yazan ‘Uçmayı öğrenmeden göçmeye mecbur kalmış bir kuş gibi kalbimiz’ sözleri AKP rejiminin yaşattığı zulmü adeta özetledi.

HDP Kocaeli Milletvekili ve İnsan Hakları Savunucu Ömer Faruk Gergerlioğlu, geride 5 yaşında bir çocuk ve cezaevinde bir eş bırakarak dünyadan göçen ihraç hakim Gülsüm Çoşar’ın kabrinin fotoğrafını paylaştı.

Gergerlioğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘KHKlı eski Hakime hanım Gülsüm Coşar’ın mezar taşında yazılan OHAL dönemi zulümlerinden dolayı milyonların neler yaşadığını açıklıyor. Geriye “annemi neden o kutuya koydunuz’ diye soran 5 yaşındaki çocuğu kaldı. Türkiye’de politik kırım devam ediyor, dünya duysun bunu!’’ ifadelerini kullandı.

Uğradığı zulüm karşısında sağlığını kaybeden Hâkim Gülsüm Coşar’ın mezar taşında yazan ‘Uçmayı öğrenmeden göçmeye mecbur kalmış bir kuş gibi kalbimiz’ sözleri AKP rejiminin yaşattığı zulmü adeta özetledi.

15 Temmuz darbe girişiminin sonra hâkim Gülsüm Coşar ve savcı olan eşi Aykut Coşar, 31 Ağustos 2016 tarihinde hukuksuz bir KHK ile ihraç edildi. Gaziantep Cumhuriyet Savcısı Aykut Coşar, hakkında açılan soruşturmada tutuklanarak cezaevine konuldu. Ardından 9 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Aykut Coşar halen cezaevinde bulunurken Gülsüm Coşar da yapılan sözde yargılama sonrası 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

gülsüm coşar
Annesi toprağa verilen 5 yaşındaki Yusuf’un cenazedeki hüzünlü hali yürekleri burkmuştu.

İhraç hakim Gülsüm Coşar kaçak yollarla Türkiye’den çıkarak Temmuz 2021’de ayında Almanya’ya sığınmacı olarak geçti. 1 Eylül tarihinde aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Coşar’dan geriye 5 yaşındaki oğlu Yusuf kaldı.

2 YORUMLAR

  1. Bırakın mezarında rahat uyusun. Bir sürü ipsiz sapsız trol var. Mezarına zarar verdireceksiniz. Zalimin zulmünü özetleyecek başka bir şey bulamadınız mı? Bu tür haberlere yer vermeyin. Lütfen

  2. hakim ve savci olmak icin binlerce gencimiz ter döküyor, calinti sorularla mevki kazanmislar, kendileri de cocuklari da haram yemistir. Ucmayi ögrenmeden kartal makamina kurulmayi biliyorlardi hesabi sorulunca gurbet muhabbeti, kacmasaydi, cezasini cekseydi. hakki olmadan 25 yasinda hakim yapilmis!!!!!!!! Utanmazlar. Hakkim helal olmasin. Bunu yazan kisi yillarca hakimlik sinavina hazirlandi, üniversite ücüncüsü olmasina ragmen kazanamadi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin