İfşaatlarından Erdoğan rahatsız olmuştu: Ali Fuat Yılmazer’in 2 kızı da tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen cadı avı kapsamında gözaltına alınan eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in kızları Fatma Saadet Yılmazer ve Rabia Yılmazer tutuklandı. Fatma Yılmazer babasının avukatlığını yapıyordu.

Tutuklu yargılanan İstanbul eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in kızları avukat Fatma Yılmazer ve avukatlık stajı yapan Rabia Yılmazer 16 Mart’ta gözaltına alınmıştı. Fatma Saadet Yılmazer, babasının Hırant Dink suikastinde kamu görevlilerinin ihmalininin soruşturulduğu davasında avukatlığını sürdürüyordu. Ali Fuat Yılmazer en son Dink davasında yaptığı ifşaatlar ile gündeme gelmişti. Duruşmada, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili dönemin Başbakanı Erdoğan’dan doğrudan talimatlar geldiğini söyleyen Yılmazer, “Benim hakkımdaki suç duyurusu dilekçesinde personeli nasıl yüreklendirdiğini dile getirdi. Madem Ergenekon bir kumpas ben neden yargılanmıyorum orada?” diye sormuştu.

İfşaatlarla Erdoğan rahatsız olmuş, yargıya açıktan talimat vermişti!
Bu açıklamalar üzerine Erdoğan ertesi gün açıklama yapmak zorunda kalmıştı. Erdoğan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın itirafçılar üzerinden kendisine “operasyon çekilmeye çalışıldığını” düşündüğü, konuşmasında da “Bu oyuna asla gelmemek gerekiyor” yargıya talimat vermişti. Daha sonra HSYK yetkilileri ile Saray’da görüşmüştü.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin