İçme suyu ihalesinde görülmemiş usulsüzlük; Beton kapakların altı boş çıktı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, içme suyu ihalelerine ilişkin düzenlediği basın topalntısında belediyenin nasıl dolandırıldığını gösteren görüntüler yayınladı.

Bir önceki MHP döneminde yaşandığı tespit edilen usulsüzlüklere bir yenisi eklendi. Başkan Karalar, kuyu açım ihalesi ile ilgili tespit incelemeleri sonucunda 35 kuyunun hiç açılmadığını tespit ettiklerini söyledi.

Kazı izlenimi oluşturmak için ihale alanına beton bloklar konulduğunu belirten Karalar, bu kapakların altının boş olduğunu görüntülerle kamuoyuna gösterdi. Açılmamış bu kuyulara 5 ödenen para 5 milyon 267 bin TL.

İHALE VAR, İŞ YOK, 4 MİLYON 600 TL ÖDENMİŞ

İncelemeleri devam ettiğine işaret eden Zeydan Karalar, ”Bu 35 rakamı sanıyoruz ki daha da yukarı çıkacaktır. Daha önce yargıya intikal ettirdiğimiz usulsüzlükler vardı. Bu konudada da başvurular yapılacak. Öte yandan Binalarda içme suyu depoları vardır. İhaleye çıkılmış, bedeli 4 milyon 600 TL. Yine yaptığız incelemede, ‘binalarda ne kadar su deposu var’ diye ihaleye çıkılmış ama böyle bir inceleme yapılmamış bile…”’ dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin