İBB onlara çalışmış; Yavuz Bingöl’e iki yılda 1,4 milyon lira!

Türkücü Yavuz Bingöl, Alişan, Yusuf Güney ve Mustafa Yıldızdoğan’ın AKP iktidarının neden canhıraş bir şekilde savundukları ortaya çıktı. AKP döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu isimlere çalışmış! İBB bütçesinden bu 4 ismin konserlerine 31 Mart seçimlerine kadar yüz binlerce lira harcandığı tespit edildi. İBB’nin Yavuz Bingöl’e iki yılda 13 konser, Yusuf Güney’e bir yılda dokuz konser, Alişan’a bir ayda iki konser ve MHP’li Mustafa Yıldızdoğan’a bir ayda üç konser verdirdiği ortaya çıktı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre İBB, 31 Mart seçimlerine bir ay kala MHP’li Mustafa Yıldızdoğan’a dört konser verdirdi. İBB, MHP’nin seçim şarkılarını da yapan Yıldızdoğan’a, 2 Mart tarihindeki konseri için 100 bin TL, 12 Mart’taki konseri için 55 bin TL ve 24 Mart’taki konseri için de 55 bin TL olmak üzere üç konser için toplam 210 bin TL ödedi. 1 yılda Yusuf Güney’e ödenen para ise 190 bin TL.

BİNGÖL KONSERLERİNE 1,4 MİLYON TL

İBB, “Sonuna kadar Erdoğancıyım, hatta feriştahıyım” diyen Yavuz Bingöl’e de iki yılda 13 konser verdirdi. Bingöl’ün konserleri için “Kirli Kedi Organizasyon Şirketi’ne” sadece 2016 yılındaki altı konser için toplam 600 bin TL ödeme yapıldı. Bingöl’ün konserleri 2017’de de sürdü. 2017’deki yedi konser karşılığı 770 bin lira ödenen şirkete iki yılda ödenen toplam tutar 1 milyon 370 bin TL oldu. İBB’nin, Alişan’a iki konser düzenleterek 60 bin TL ödediği ortaya çıktı. İBB, Kibariye’ye de konser verdirmiş. Yaz Neşesi Etkinlikleri kapsamında 4 Eylül 2018 tarihinde sahneye çıkan Kibariye’nin kaşe ödemesi için “Kemal Aslan Film Şirketi’ne” 55 bin TL aktarılmış.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin