Hürriyet yoksulluğu değil, çöpteki israfı gördü!

Saray'ın günlük 10 milyon liralık harcamasını ya da Emine Erdoğan'ın 50 bin dolarlık Hermes çantasını görmeyen Hürriyet, çöpten çıkan ekmekleri haber yaptı!

İktidara yakın medya, Türkiye’de ayyuka çıkan yoksulluğun üzerini örtmek için ne yapacağını şaşırdı. Hürriyet gazetesinin bugünkü manşetine göre yoksulluğun ve fakirliğin nedeni iktidarın kötü ekonomi politikaları değil; vatandaşların önü alınamayan israfı! Vatandaşlar biraz dikkat etse ve israf yapmasa, yoksulluk da olmayacak!

‘Çöp topladım, israfı gördüm’ manşetiyle verilen Emre Eser imzalı haber izlenimde, “Taze ve dokunulmamış ekmekler, meyveler, hazır yiyecekler, yeni kıyafetler… Hepsi çöpe atılmıştı. Üstelik her sokakta durum böyleydi. Türkiye’de gıdaların israf edildiğini hepimiz biliyoruz ama çöpe bakınca durumun ne kadar vahim olduğunu gördüm. Her konteynerın içinde ve yanında onlarca paketlenmiş ekmek var. Bazı mahallelerde ise çöpün yanına asılmış. Ama onlar da nihayetinde çöpe gidiyor.” deniliyor.

kalıcı yoksulluk
Yukarıdaki çöpten ve pazar artıklarından yiyecek toplayan insanların yer aldığı fotoğfrafları Hürriyet’te ya da bir başka yandaş medyada göremezsiniz.

Türkiye’de son 3 günde 7 kişi açlıktan intihar etti. Resmi rakamlara göre yaklaşık 17 milyon insan sosyal yardımlarla ayakta durabiliyor. TÜİK’e göre işsiz sayısı 10 milyona dayandı. Saray’ın günlük harcaması iki yıl önceki Sayıştay raporuna göre 10 milyon TL. Erdoğan’ın yeni makam araçlarının fiyatı yaklaşık 5 milyon TL. Mutfağında 9 bin 640 liralık musluk kullanan Emine Erdoğan’ın bir tek çantası 50 bin dolar! Bütün bunları görmeyen Hürriyet, çöpteki ekmekleri görüyor. Hürriyet’e göre yoksulluğun ve fakirliğin nedeni iktidarın kötü ekonomi politikaları değil; vatandaşların önü alınamayan israfı!

1 YORUM

  1. bu duruma maruz birakan, boyle haberi yazan, yapan, yayima sokan her kim varsa insallah o copluklerden yiyecek toplayarak oyle olurler. yemin ediyorum yazik ya. hic bir insan( bu bu duruma maruz birakan, boyle haberi yazan, yapan, yayima sokan her kim varsa bunlar haric) bu sekilde yasamamali. Allahim yardim et

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin