Hukuksuzca ihraç olan KHK’lı asker çay ocağına ‘adalet’ ismini verdi

15 Temmuz’dan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ihraç edilen KHK’lı silah arkadaşının açtığı mütevazi çay ocağı ziyaret eden KHK’lı eski yarbay Mehmet Alkan’ın paylaşımı beğeni topladı.

Şırnak’ta şehit olan kardeşinin cenazesindeki isyanıyla Türkiye’nin gündemine oturan ve KHK ile TSK’den ihraç edilen Yarbay Mehmet Alkan, eski bir silah arkadaşının Amasya’nın Merzifon ilçesinde açtığı çay ocağını ziyaret etti.

Alkan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘‘Bu kardeşim teröristlikle suçlanan eski bir asker. Merzifon’a yolu düşenler mutlaka uğrasınlar. Bu güzel insanlara kötülük edenler de insanlıklarından utansınlar. Adalet Çay Evi Merzifon…’’ ifadelerini kullandı.

Mhemet Alkan, Adalet Çay Evi’nin camına KHK’lı arkadaşının astığı şu yazıyı da paylaştı:

‘‘Şehitlerimizin tüm yakınlarına, gazilerimize, gazilerimizin tüm yakınlarına, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza, parası olmayıp canı çay / simit çeken tüm vatandaşlarımıza çayımız ve simitimiz ikramdır. Lütfen çekinmeden isteyip, hiçbir açıklama yapmadan gidebilirsiniz.”

 

 

1 YORUM

 1. Devletimiz uyuyor mu?
  Bu teröristler işi iyice azıttılar.
  Biz bilmez miyiz? Şimdi de “atalet” diyerek sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret ediyorlar. “Adalet” derken ülkede hukuk ve adaletin kalmadığını vurguluyorlar.
  Savcılarımız nerede? Hemen Merzifon’daki Adalet Çayevi’nin artafına bir kamera sistemi kurulsun.
  Hani “ağaç kökü” yiyeceklerdi; hani “su bile haramdı” bunlara. Bakın işte simit yiyerek çay da içiyorlarmış. Hatta Allah bilir, -takıyye yapıp yazmamışlar ama- yanında peynir de vardır bunların.
  Bu teröristlerin “badava çay-simit” görüntüsü altında yeniden yapılanmasına yardım ve yataklık yapanlar en ağır şekilde cezalandırılsın.
  Meclise idamı da getirsinler; bu adamı da assınlar en iyisi.

  Canım kardeşim; ağlattın beni…
  Kahraman Albayım. Rabbim kardeşinize ve bütün şehitlerimize gani gani rahmet eylesin, size ve sevdiklerinizin üzerine lütfunu arttırsın.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin