Hukuk reformundan siyasi teröre!

HABER İNCELEME | İLKER DOĞAN 

Türkiye, siyasi cinayetlerin ve karanlık suikastların yoğun olarak yaşandığı 1990’lı yıllara döndü. MHP’li isimlerin hedef aldığı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, evinin önünde ikisi silahlı 5 kişinin saldırısına uğradı. Sopalarla başına ve bacaklarına vurulan Özdağ, şoförünün havaya iki el ateş etmesiyle linç edilmekten kurtuldu. Sol eli kırılan ve başına aldığı darbeler nedeniyle kanlar içinde kalan Özdağ, hastanede tedavi altına alındı.

BAHÇELİ’YE 17/25’İ SORMUŞTU

Saldırıyı KRT TV’ye değerlendiren Selçuk Özdağ, “Boğuşmamış olsam, belki de ölmüştüm. Bunların hukuk reformu bu. Ben soru sordum; ’17-25 Aralık Bahçeli için ne ifade ediyor’ dedim. Kendilerini eleştirenleri susturmanın yolu silah, sopa, hakaret, küfür… Kendilerini eleştirenleri susturmanın yolu silah, sopa, hakaret, küfür.” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, saldırıya sert tepki gösterdi. Olayı ‘siyasi’ terör’ olarak tanımlayan Davutoğlu, iktidar temsilcilerine ve özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘net bir açıklama’ yapma çağrısında bulundu. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da saldırıyı kınadı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Selçuk Özdağ, evinin önünde silahlı ve sopalı kişilerce darp edildi. Edinilen bilgilere göre olay Özdağ’ın Cuma namazı için evden çıktığı sırada yaşandı. Tedavi gördüğü hastane odasından KRT TV’ye canlı bağlanan Selçuk Özdağ, 17/25 Aralık soruşturmasının Bahçeli için ne ifade ettiğini sorduğunu hatırlattı. Ardından şunları söyledi:

17/25 ARALIK’I SORMUŞTUM

“Bahçeli’ye sorular sormuştum. Yandaşları bana hakaretlerde bulundular. Bahçeli istediğini söyleyecek. Biz sorular sorduğumuz zaman bize sopalarla, silahlarla saldıracaklar. Bu bir hukuk reformu… Ben buradan bunlara oy verenlere sesleniyorum; dikişler var, elim kırık. Bunlarla boğuşmaktan. Boğuşmamış olsam, biz silahımızı çekmesek ateş etmesek belki de ölmüştüm. Susmayacağım, korkmayacağım. Gençler kullandırtmayın kendinizi. Ben soru sordum; ’17-25 Aralık Bahçeli için ne ifade ediyor’ dedim. Kendilerini eleştirenleri susturmanın yolu silah, sopa, hakaret, küfür… Bu saldırı demokrasi ayıbıdır. Türkiye’yi zorbalar ülkesi yapmayacağız. Konuşmaya da devam edeceğim. Farklı şeyler de söyleyeceğim.”

DAVUTOĞLU: CUMHURBAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, saldırıya sert tepki gösterdi. Olayı ‘siyasi’ terör’ olarak tanımlayan Davutoğlu, iktidar temsilcilerine ve özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘net bir açıklama’ yapma çağrısında bulundu. Davutoğlu, “Bir siyasinin evinin önünde silahlı bir kaç kişi birden onun arabasına doğru yürürken saldırmışsa bu açık bir terör faaliyetidir. Ülkedeki her türlü iyi ve olumlu olumsuz gelişmenin birinci derecede sorumlusu cumhurbaşkanlığı makamıdır. Sayın Cumhurbaşkanı’ndan açık ve net bir açıklama bekliyoruz. Siyasi bir terörle karşı karşıyayız” dedi.

AKŞENER: SOYLU’YU GÖREVE ÇAĞIRIYORUM

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de saldırıya tepkiliydi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu göreve çağıran Akşener, saldırganların derhal yakalanması ve haklarında hukuki işlem başlatılmasını istedi. Akşener, “Bu tür saldırganların yaptığı yanına kâr kalıyor Türkiye’de. Benim evim basıldı saldırganların tümü beraat etti. Sayın Selçuk Özdağ konusunda bunların yaşanmamasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

SESSİZ KALANLAR SALDIRININ ORTAĞI OLUR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ’ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Tepkisini sosyal medya hesabı üzerinden dile getiren Kılıçdaroğlu, “Gelecek Partisi Genel Bşk. Yard. Selçuk Özdağ ile Gazeteciler Orhan Uğuroğlu ve Afşin Hatipoğlu’nu hedef alan, sistematik olduğu anlaşılan saldırıları kınıyorum. Unutulmamalıdır ki, demokrasi ve düşünce özgürlüğünü hedef alan saldırılara sessiz kalanlar, saldırıya da ortak olur!” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Uğuroğlu da saldırıya uğradı

Yeniçağ Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'na saldırı

Ankara’da saldırıya uğrayan tek isim Selçuk Özdağ değildi. Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu da 3 kişinin saldırısına uğradı. Uğuroğlu, saldırganların, “MHP’yi eleştirirsen Ülkücüler bunun hesabını sorar.” dediğini aktardı. Polisin Uğuroğlu’nun evinin karşısındaki dükkandaki kamera görüntülerinden saldırganları tespit ettiği belirtiliyor. Yeniçağ gazetesinde yer alan habere göre; Uğuroğlu’na saldırı ile ilgili 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Selçuk Özdağ’a saldıran kişilerle Uğuroğlu’na saldırın kişilerin aynı şahıslar olduğu iddia ediliyor. Önceki gün de Ülkü Ocakları eski Başkanı olan avukat Afşin Hatipoğlu, evinin önünde kimliği belirlenmeyen kişilerce darp edilmişti.

İktidar medyası tarih yazıyor!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik saldırı sonrası iktidara yakın medyanın sessizliği dikkat çekti. Sabah, ATV, Akşam, Yeni Şafak, Akit, Haber 7 gibi gazete ve siteler saldırıyı hiç görmezken, AA haberi servis bile etmedi. CNN Türk ve NTV ise haber sitede resmen sakladı. Söz konusu medya, Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa ettiğinde de 17 saat boyunca konuyu haberleştirmeyerek rekor kırmıştı. İktidar medyası tarih yazmaya devam ediyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin