Hollanda, eski Bakan Şahin’in programını yasakladı

BASRİ DOĞAN, AMSTERDAM

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in (AKP) Hollanda programı yasaklandı. Şahin, Deventer şehrinde Diyanet Vakfı’na bağlı bir camide kadınlara bir konferans verecekti. Hollanda, organizasyonun yapılmasına ülkedeki güvenlik endişesiyle izin vermedi.

21 MART HOLLANDA YEREL SEÇİMLERİ

Fatma Şahin, 10 mart Cumartesi akşamı Hollanda’nın Deventer şehrinde bulunan Diyanet Merkez Camisinde AK Partili kadınlarla bir araya gelecekti. Fakat Hollanda makamlarının tavsiyeleri üzerine bu konferans iptal edildi. Hollanda, 21 Mart tarihinde belediye meclis seçimleri sebebiyle hassas bir dönem olduğu gerekçesiyle bu kararı aldığını açıkladı.

DAHA ÖNCEDE AİLE BAKANI KAYA’NIN TOPLANTISI İPTAL EDİLMİŞTİ

Bilindiği üzere bir sene önce de Hollanda genel seçimler esnasında Aile ve Sosyal İşleri Bakanı Fatma Kaya’nın Hollanda’ya girişi yasaklanmış ve istenmeyen adam (person non grata) ilan edilmişti. Bu olay uzun zaman tartışılmıştı ve hala karşılıklı bir özür gelmedi. Hollanda Başbakanı Mark Rutte bu konu hakkında Türkiye’den bir özür beklemediğini açıklamıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin