Hollanda Adalet Bakanı’na 390 Euro sosyal mesafe cezası

HABER | BASRİ DOĞAN, AMSTERDAM

Hollanda Adalet ve Güvenlik Bakanı Grapperhaus, düğününde korona kurallarını ihlal ettiği için kendisine bağlı savcılık tarafından 390 euro para cezasına çarptırıldı.

Geçen ayın sonunda Adalet ve Güvenlik Bakanı Grapperhaus düğün fotoğrafları yayınlandı. Fotoğrafta, konukların Hollanda’da korona kuralları gereği bir buçuk metre mesafe kuralı gereği birbirlerinden yeterince uzaklaşmadığını ve kendisinin korona önlemlerine uymadığı için bu cezaya çarptırıldı.

BAKAN DEFALARCA ÖZÜR DİLEDİ

Grapperhaus’ın korona kuralları ihal resimleri Hollanda Temsilciler Meclisi dahil olmak üzere her ortamda eleştiri fırtınasına yol açtı. Koalisyon ortaklarından Hıristiyan Demokratlar Birliği (CDA) Partisine üye Adalet ve Güvenlik Bakanı resimlerin kamuoyuna yayılmasının ardından daha sonra korona kurallarını ihlal ettiği için defalarca, hem meclisten hem de Hollanda halkından özür diledi.

Adalet ve Güvenlik Bakanı Grapperhaus ve eşi, kefaret olarak Kızıl Haç’a 390 euro bağışta bulundu.

Bakanlıktan yapılan basın açıklamasında, savcılığın, ‘para cezasının uygulanmasının Adalet ve Güvenlik Bakanının lider olduğu korona kurallarının uygulanmasının güvenilirliğine hizmet ettiğini düşünüyor’ dediği aktarıldı. Ayrıca, Grapperhaus’un, cezayı kabul ettiği ve cezayı ödediği ifade edildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin