Herkül Millas: “Cemaate yapılanlar soykırımdır”

Bold Medya’nın programında Fatih Akalan’ın sorularını cveaplayan siyaset bilimci, çevirmen Herkül Millas, “Cemaate yapılanlar soykırımdır” dedi.

Dünya siyasetinin gittiği noktayı değerlendiren Millas, “Darbe Gülen Cemaati’ne mal edildi. Gülen Cemaati’ne yapılanlar soykırımdır. Bir grubu yok etmeye çalışmak faşizmdir. İnsanların duyarsızlığı karşısında şoktayım.” dedi.

Programda İyi Parti’nin Tunceli’de donarak şehit olan 2 askere ilişkin Meclise sunduğu araştırma önergesinin AKP oyları ile reddelimesi ile KHK ile ihraç edilen doktorların tüm çalışma haklarını ellerinden alacak düzenleme de programda tartışıldı.

İşte o program;

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

 1. Herkül Milas ı dinleyende adama muhabbetim taştı. Ben doğru, adaletli, vicdanlı insanları seviyorum.
  Bazı müslüman tiplerini eskiden sevmek için kendimle ADETA SAVAŞIRDIM.
  İçimden sevmek gelmiyordu.
  Son yaşananlarla anlıyorum ki, her camiye geleni sevmek zorunda değilim. Ve eskiden bu yüzden kendime bayağı zülmetmişim.

  Şimdi bazı müslümün kılıklılardan nefret ediyorum. Ve bu konudada rahatım. Cemaate bu zülümleri yapan, Kürtlerin evlerini başlarına yıkanlarla aynı cennete Allahın bizi koymayacağınada inanıyorum.

  Bir gün her şey düzelse cemaatden tek isteğim, kürtlere yapılan zülümleride unutmasınlar. Bakın 40-50 bin kürt genci kürt sorunu yüzünden öldürüldü. Terörist demekle işin içinden çıkamazsınız. Cemaatın malı vardı el konuldu
  Vazifesi vardı, oradan atıldı.
  Kürtlere bunlara sahib olmalarına bile izin verilmedi ve bu yüzden terörist oluyorlar.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin