Her tarafım tutulmuş…

YORUM | BARBAROS J. KARTAL

Ay akşamdan beri gerim gerim gerim gerildim. Her tarafım tutulmuş. Sabaha kadar Reza’yı gördüm kabus gibiydi. Türk filmlerinin kötü adamı Hayati Hamzaoğlu gibi kahkahalar atıyordu mahkemede. Atilla’nın suratına doğru hahahaha diye kakırdadıkça Atilla renkten renge giriyordu, birden jüriyi gördüm 12 kişinin hepsi Bharara’ymış onlar da pişmiş kelle gibi güldükçe gülüyordu. Neyse ki bu bir rüya. Canım ülkem bunları hiç hak etmiyorsun. Rezil oluyoruz dünyaya. En tepedeki hırsızın Allah belasını versin. Herif kendi ve ailesinin çıkarı için ülkeyi yakıp yıkacak ya. Pislik herifler. Ayakkabı kutusunda paraları alırken iyiydi di mi? Şimdi önden bahşişi ben almışım gibi niye hissediyorsam? İnşallah Reza sonunuz olur. Amin. Dur şunu bir tweet atayım:

-Reza davasından Türkiye’ye çıkacak faturaya Fetö’cüler seviniyor da diğerlerine ne oluyor hiç anlamıyorum. Bu işin bedelini hepimiz ödeyeceğiz farkında mısınız? Öyle değil desek de Türkiye yargılanıyor arkadaşlar!!!

 

Haberlere bir bakayım ne olmuş bugün.

Hmm Kılıçdaroğlu grup toplantısında bahsettiği belgeleri yayınlamış. Man mıdır Mun mudur bu ada neresi ya. Vay vay vay. Şerefi olan istifa eder de nerede bunlarda o şeref. Neymiş “şahsım adına değil” diye yırtacak. Sanki oğlunun, damadının, eniştenin, kardeşinin kendi paraları var da! İşi pişkinliğe vuracak. Şu CHP de bir alem ya! Zamanında deste deste belgeler çıktı kıllarını kıpırdatmadılar, ülkede medya kalmadı şimdi seslerini duyurmak için kendilerini yırtıyorlar. TRT yayını kesmiş, böyle bir şey olabilir mi ya! Bu ne cüret arkadaş. Ya kardeşim dök bütün partilileri TRT’nin kapısına ya. Kır gerekirse kapıyı. Bu ne pısırıklık. Ay dayanamıcam bunu yazmam lazım:

   Kılıçdaroğlu’nun yayınladığı Erdoğan’ın yurtdışındaki paralarını gösteren belgelerle ilgili Erdoğan’ın avukatı açıklama yapmış. Belgeler sahte diyor. Eğer öyleyse Kılıçdaroğlu’nun kamuoyuna bir açıklama yapması lazım.

 

Ya aklımı seveyim. “Paraları gösteren” diyip önce hesabı kestim sonra aptala yatıp Erdoğan’ın avukatı dedim. Hahaha. Aktroller hemen atladı ya. Uçtu tweet valla. Olm siz ne salak insanlarsınız ya. Ülke bu çapsızların elinde esir. Allah kahretsin.

Aaa Başbakan BBC’ye konuşmuş. Ne dediği belli bile değil. Tam bir rezalet. Yahu madem İngilizcen yetersiz neden kasıyorsun İngilizce konuşmaya. Ne gerek var, sen bir başbakansın. Kendi dilinde konuşsana. Neden rezil ediyorsun kendini de ülkeyi de. Bak bir de diyor ki kanıtsız kimse içerde değilmiş, bizde basın özgürmüş. Yahu her şeyiniz yalan be. Her şeyiniz yalan. Sizden tiksiniyorum artık. Karşında sanki havuz muhabiri var. Kadın resmen dayak atmış. Gerçek gazeteciye denk gelince masallar işlemiyor değil mi?

-Başbakan’ın BBC röportajını izledim. Yabancı medyaya daha sık konuşmalı hükümet.     FETÖ’cülerin lobisini kırmanın tek yolu public diploması çünkü. Cumhuriyetçilerin ve Osman Kavala’nın hala içeride olması hükümetin elini çok zayıflatıyor. İlgililerin bilgisine.

Nuriye’yi yine serbest bırakmamışlar. Allah belanı versin senin. 35 kiloya düşmüş kız ya. Bu artık neyin intikamı. Bilerek yapıyor herif. Amacı kızı öldürmek sonra Gezi benzeri olaylar çıkarıp ülkede yine dehşet saçmak son balyozu da indirmek. Ama bu kız ölürse hiç Gezi’ye meziye benzemez bu sefer. Bence en son kertede serbest bırakacak ama kendisine yazdıracak puanları.

-Nuriye’nin tutukluğuna karar vermiş mahkeme. Savcı serbest bırakın diyor. Hakim bırakmıyor. Yargıda temizlik yaptığınızdan emin misiniz? Birileri hükümeti zor durumda bırakmak için bunları yapıyor gibi. Su uyur Fetö uyumaz arkadaşlar! Mesele Nuriye değil sen hala anlamadın mı?

 

Aha son dakika. Reza resmen tanık olmuş. Yarın konuşmaya başlıyor. Süper, süper, süper. Yahu o pankart nasıl güzeldi. “Reza konuş annem”. Konuş bütün pislikleri bir bir dök. Kimse duymayacak ama kayda geçsin. Bugünlerin yarını var. Atilla’ya içim yanıyor. Faturayı garibime kesecekler.

-Reza’nın resmen tanık olduğu açıklandı. Türk-Amerikan ilişkilerinde bundan sonra     sular durulmaz. Ankara’nın sakin ve akıllı bir politika izlemesi lazım. ABD, Türkiye’yi     kaybetmek istemeyeceğine göre panik hamlelere gerek yok.

 

Ay geç oldu yatayım artık. Ben hiç bu sıralar Cemaate çaktım mı? Aa kaç zamandır Cemaat hakkında tweet atmamışım. Ne yazsam. Reza falan çok yazdım. Başka bir şey lazım. Böyle herkesin RT edeceği bir şey olsun. Cemaat trolleri ne kadar azarsa o kadar iyi. Bakayım Sedat Ergin ne yazmış bugün. Üstüne bir yorum ekler yollarım. Tüh izne çıkmış Sedat. İş başa düştü. İade vs çok sıradan oldu. Gerizekalılar belge diye iddianamelerdeki saçmalıkları yolluyorsanız adamların Gülen’e sevgisi artıyordur. Neyse bir şey geldi aklıma.

-Günlerdir, Midilli’de boğulan çocuğun fotoğrafı gözümün önünden gitmiyor. Bu nasıl bir acı Allah’ım ?. Seni ortada bırakıp devletin önüne atanlar gün yüzü görmesin çocuk.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin