HDP’li belediye başkanlarına operasyon; gözaltılar var

Sabah saatlerinde yapılan operasyonla çok sayıda HDP'li belediye başkanı ve meclis üyesi gözaltına alındı.

AKP rejiminin HDP’li belediyelere yönelik operasyonu hız kesmeden sürüyor. Hakkâri Belediye Başkanı Cihan Karaman, Yüksekova Belediyesi Eş Başkanları Remziye Yaşar ile İrfan Sarı, Van’ın Erciş Belediye Başkanı Yıldız Çetin ve Bayram Çiçek, Mardin’in Nusaybin İlçe Belediye eş başkanları Avukat Semire Nergiz ve Ferhat Kut ile Belediye Meclis Üyesi Mehmet Emin Alkan gözaltına alındı.

HAKKARİ VE YÜKSEKOVA BELEDİYE BAŞKANLARINA GÖZALTI

DHA’nın aktardığına göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bu sabaha karşı Hakkari Belediye Başkanı Cihan Karaman’ın Bulak Mahallesi’ndeki evine operasyon düzenledi. Kahraman, polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak, Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı belediyede arama yapılırken, polis, bina çevresine kimseyi yaklaştırmıyor. Habere göre Yüksekova Belediye Başkanları Remziye Yaşar ile İrfan Sarı gözaltına alındı. Sarı ve Yaşar, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

ERCİŞ BELEDİYE BAŞKANI VE 3 HDP’Lİ GÖZALTINDA

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamınad Van’ın Erciş ilçesinde Belediye Başkanıları HDP’li Yıldız Çetin ile meclis üyesi Bayram Çiçek, HDP İlçe Başkanı Şakir Asıl ve ilçe yöneticisi Hücret Kandemir de gözaltına alındı. Yine Mardin’in Nusaybin ilçesinde düzenlenen operasyonda HDP’li Nusaybin Belediye Başkanı ve 2 belediye meclis üyesi gözaltına alındı. Nusaybin Belediyesinde de arama yapıldı. Operasyonda ayrıcı HDP’li Nusaybin Belediye Başkanı Semire Nergiz, Nusaybin Belediyesi meclis üyeleri Mehmet Emin Alkan ve Ferhat Kut gözaltına alındı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin