Akşener’den Tayyip Erdoğan’a: Milleti ayrıştırmayı bırakın!

İyi Parti lideri Meral Akşener, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Millet İttiifakı'nın parçalanması gerektiğine dair sözlerine tepki gösterdi.

İyi Parti lideri Meral Akşener, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, ‘milleti ayrıştırmayı bırakması’ tavsiyesinde bulundu. Erdoğan’ın ‘Millet İttifakı’nın parçalanması gerektiği yönündeki sözlerine tepki gösteren Akşener, “Milli güvenliğimiz için, bu kadar önemli adımlar attığımız şu günlerde, milletimizin sizden beklentisi, ayrıştırmanız değil, birleştirmenizdir.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmadan satır başları şöyle; “Makamınız gereği, özellikle böyle dönemlerde, konuşmalarınızda çok dikkatli olmak zorundasınız. Bütün paydaşlarıyla, devletinin ve ordusunun yanında olan Millet İttifakı’na karşı ettiğiniz sözler, akla ziyandır. Bari böyle bir dönemde, siyasi hesaplardan uzak kalın da; milletimiz, uzun bir aradan sonra kavuştuğu beraberlik ruhunun, farkına varabilsin.Mehmetçik harekattayken size düşen, farklılıkları körüklemek değil, ortaklıklara işaret etmektir. Dünya harekâtı konuşurken, sizin “Millet İttifakı mutlaka dağılmalı” başlıklı sohbetler yapmanız, ne makamınıza, ne de devlet geleneğimize uymaz. Milli güvenliğimiz için, bu kadar önemli adımlar attığımız şu günlerde, milletimizin sizden beklentisi, ayrıştırmanız değil, birleştirmenizdir.”

İLK DEFA BU KADAR YALNIZ KALDIK

“Türkiye ilk kez sınır ötesi operasyon yapmıyor. Daha önce de haklı gerekçelerle, çok sayıda operasyon yapıldı. Ancak, hiçbir operasyonda, uluslararası alanda bu kadar yalnız kalmadık. Cumhurbaşkanı’nın “Dostum” dediği ne kadar lider, dost bildiği ne kadar ülke varsa, harekatın karşısında yer aldı.“Dostum” Trump, “Arkadaşım” Putin, “Kankam” Hamaney karekata karşı… Kralları öldüğünde bayrağımızı yarıya indirip, yas ilan ettiğimiz Suudi Arabistan, Türkiye’ye “İşgalci” diyor… Avrupa’yı zaten geçtim, oturduğu makamı 1974’teki barış harekatına borçlu olan,Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı bile yanımızda değil. Bunu görmemek, kafayı kuma gömmek olur. Sebebini sorgulamalı, bir an önce gereken düzeltmeleri yapmalısınız. Daha çok, daha akılcı çaba harcamak zorundasınız demektir.”

TBMM’Yİ İŞLEVSEL HALE GETİRİN

“Cumhuriyet ve değerleriyle bir an önce barışın. Yönettiğiniz devletin deneyim ve birikimlerinden yararlanın. Dışarıdaki güvenliğin, içeride başladığı bilinciyle, demokratik mekanizmaları yeniden çalıştırın. Devleti kuran Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, yeniden işlevsel hale getirin.”

EKONOMİK YAPTIRIMLARA KARŞI ÖNERİLER

“Milletimizi ekonomik yaptırımlara karşı nasıl koruyacaksınız? Biz yapılması gerekeni söyleyelim; zarar görecek ihracatçılarımızı, sanayicilerimizi tespit edip sektörel sıkıntılara çözüm getirin. İhracatçımız için alternatif pazar bulun. ABD’den ithal mal eden sanayicilerimize yol gösterici olun. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı kalkınma ajanslarını ekonomik olumsuzlukları en aza indirecek bölgesel politikalara başlayın. arlık Fonu’nda sanayimizi dönüştürmede ve ithalat pazarını kurun. Bir an önce sermaye piyasalarını derinleştirin.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin