‘Havuz’dan ortak tweet: Yayınlamadıkları sözleri ‘tehdit’ diye verdiler

Resmi olmayan sonuçlara göre, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun medya gruplarını eleştirmesinin ardından yayın organları ortak tweet attı.

Hürriyet, Milliyet, Vatan ve CNN Türk, İmamoğlu’nun açıklamalarını aktardığı tweet ve haberde, “İmamoğlu’nun medyayı tehdidini üzüntüyle takip ediyoruz” başlığını kullandı. Ancak İmamoğlu’nun açıklamalarında herhangi bir tehdit ifadesi geçmiyordu.

Sputnik’in haberine göre, Ekrem İmamoğlu bugün Kartal Belediyesi’ni ziyareti sırasında partililere yaptığı konuşmada medya şirketlerine “Böyle adalet olur mu?” diye seslenmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

Şirketlerin ismini tek tek saydı

“Bazı iş insanları var. Onların patronluk yaptıkları kanallarda sesimin kısılmasını, babaları adına, bu ülke için çalışmış insanlar adına üzüntüyle izliyorum. Şahenk ailesine ait NTV’yi, Demirören ailesine ait CNN Türk’ü, Ciner ailesine ait Habertürk’ü uyarıyorum. Ailelerinin bu ülkeye yaptıkları katkılara saygı duyduğum için uyarıyorum.

Bu mesele Ekrem İmamoğlu değil memleket meselesidir. Rakibim adına 10 kişi konuşuyor. Hepsine söz hakkı veriyorlar. Ya kardeşim, benim de cevaplarım var. Bana yer vermiyorlar. Mesela rakibimin bana cevabını yayınlıyorlar, ama benim söylediklerimi yayınlamıyorlar.”

İşte TV ve gazetelerin attığı tweetler:

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin