Havuz ve biat medyası yine çarpıttı: Akın İpek’e ev hapsi yalanı

AKP iktidarının, Akın İpek’in Türkiye’ye iadesiyle ilgili başvurusunu işleme alan İngiltere’deki mahkeme, İpek’in ifadesini aldıktan sonra Londra dışında konaklamamasına karar verdi.

Akın İpek’in günübirlik ziyaretlerine izin veren mahkemenin kararı, havuz ve biat medyası tarafından çarpıtıldı. ‘İpek’ ev hapsi’ diye yayın yapan yandaş medyanın haberine yalanlama Nevin İpek’ten geldi. Nevin İpek, Sözcü’nün çarpıtma haberine, eşinin şehir dışında olduğunu belirttiği paylaşımla cevap verdi.

Akın İpek de sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: “Yoldayım, ev hapsinde değilim. Suçlu hiç değilim. Her vesile ile, dünyanın her yerinde, pırıl pırıl tertemiz olduğumuzu çok rahat anlatırım… Belgeleri ile ispat ederim… Bu benim kimliğim ve bu kimlik, her yerde geçer… Kardeşim.”

Türkiye’de başlatılan cadı avı süreci sebebiyle İngiltere’ye taşınan Koza Holding yöneticisi Hamdi Akın İpek’in Londra’da iş hayatına devam ediyor. AKP hükümetinin hakimleri, İpek’i iadesi için İngiliz mahkemelerine başvurmuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin