Hasta tutuklu Lütfi Koç’un eşi: ‘Eşimin içeride, çocuğumun dışarıda sağlık durumu kötü; ölüyoruz’

İki buçuk yılı aşkın süredir cezaevinde olan Lütfi Koç, ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele ediyor. Beyninde kist olduğu saptanan Koç’un ve ailesinin verdiği dilekçeler dikkate alınmıyor. Özel bir eğitim kurumunda yardımcı personel olarak çalışırken tutuklanan Lütfi Koç’un yüzde 100 engelli bir oğlu ve sağlık sorunları yaşayan bir de kızı var.

Lütfi Koç’un eşi Züleyha Koç, seslerinin duyulmamasına adeta isyan ediyor.

Engelli oğlunun son dönemde durumunun daha da kötüye gittiğini belirten Züleyha Koç, sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımlarda bulundu.

Koç, ”Yaşadığımız süreç bizi her geçen gün daha da kötüye götürüyor. Geçtiğimiz gün Muhammed Yahya’yı doktora götürdüm. 2 yıldır rehabilitasyona götüremediğimiz için kolları ve bacakları çok katılaşmış. Eşimin içeride sağlık durumu kötü, çocuğumun dışarıda. Ölüyoruz.. @adalet_bakanlik ” dedi.

Koç, yaşadıkları mağduriyeti anlatmaya şöyle devam etti: ”Hem eşimin hem çocuğumun sağlık durumu her geçen gün kötüye gidiyor. Bunun sorumlusu bize bunları yaşatanlardır. Hasta tutuklu eşim Lütfi Koç’u serbest bırakın. Sağlam girdiği hapishaneden tabutla mı göndereceksiniz @abdulhamitgul @adalet_bakanlik ?”

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin