Harbiyeli kızlardan cezaevinden ilk fotoğraf

Nimet Ecem Gönüllü, Nagihan Yavuz ve Şüheda Sena Öğütalan, 15 Temmuz darbe girişi sonrası kapatılan Hava Harp Okulu öğrencilerinden. Nimet Ecem Gönüllü bir şehit kızı.

Müebbet hapse çarptırılan 259 öğrenci arasındaki 3 kız öğrenci olan Nimet Ecem, Nagihan ve Şüheda Sena ilk kez cezaevinden resim paylaştı.

Cezaevinden gönderilen ilk fotoğrafı, Boğaziçi Köprüsü’nde şehit edilen Harbiyeli Murat Tekin’in ablası Mehtap Tekin sosyal medya hesabından şu mesaj ile paylaştı:

‘Tertemiz güzel harbiyeli kızlar. Şu an cezaevindeler. Eminim çıkacaklar. Hep böyle gülün. Masumlar için adalet elbet gelecek. Silah bile sıkmadılar ama 3 yıldır cezaevinde yatıyorlar. Bu olaylar olmasaydı şu an kardeşim gibi teğmen olacaklardı.’

‘NE GÜZELSİNİZ KIZLAR’

Gazeteci Ece Sevim Öztürk ise cezaevi fotoğrafını ‘Nagihan, Ecem, Sena. Üç harbiyeli, üç çiçek. Ne güzelsiniz kızlar’ mesajı ile paylaştı.

Öztürk, üç kız öğrenciyle ilgili cezaevi anısını anlattı: ”Ecem, Nagihan ve Sena.. Avukat görüş kabininde denk gelir, memurların müdahalesine rağmen uzun uzun sarılırdık. Bin beş yüz de müebbet verseler o üç genç kızın gözündeki masumiyeti ve direnme azmini yok edemezler. Elbet bir gün Bakırköy’ün kapısının önünde yeniden kucaklaşacağız.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin