Harbiyeli annesi Çetinkaya, Adalet Bakanlığı’na seslendi: Çocuklarımızın tahliyesini ve beraatini istiyoruz

15 Temmuz sonrası tutuklanan ve müebbet hapis cezası alan Harbiyeli öğrencilerden Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, hak mücadelesine devam ediyor.

Çetinkaya, Adalet Bakanlığı’na seslenerek, askeri öğrencilere ilk dereceli mahkemede verilen ve 2 yıldır bekletilen karar dosyalarının bir an önce sonuçlandırılmasını istedi. Çetinkaya, “Çocuklarımızın beraatini ve tahliyesini talep ediyoruz.” dedi.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan anne Çetinkaya adalet istedi. 15 Temmuz akşamı ‘terör saldırısı var’ diye Hava Harp Okulu öğrencilerini İstanbul’a yola çıkartıklarını ve bunun neticesinde çocuklarına müebbet hapis cezası verildiğini aktaran Çetinkaya şöyle konuştu:

Melek Çetinkaya ve oğlu Furkan Çetinkaya

“Yaklaşık 4 yıldır çocuklarımız 7 kişilik koğuşlarda 45 kişi kalmaktadır. Çocuklarımızın hiçbir suçu olmamasına rağmen, olay yerinde ölü ve yaralı olmamasına rağmen, çatışma olmamasına rağmen çocuklarımıza müebbet cezalar verdiler. Değil çocuklarımızın suçunun olduğunu, masumiyetinin delillerinin olmasına rağmen çocuklarımıza bu cezalar verildi. Çocuklarımız 25 Mayıs 2018 tarihinde bu cezaları almalarına rağmen bugün geldiğimiz nokta 26 Mayıs 2020’deyiz. Aradan 2 yıl geçmesine rağmen maalesef yargıda mesafe kat edemedik. Biz Adalet Bakanlığı’ndan bir an önce çocuklarımızın dosyalarına bakılıp çocuklarımızın beraatini ve tahliyesini talep ediyoruz.”

İşte o açıklamalar;

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin