Haram maldan söz eden Erdoğan Bayraktar’a kanser hastası Dilek’in sözleri hatırlatıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük  rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının yapıldığı 17/25 Aralık sürecinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Erdoğan Bayraktar, “Mallarınızı haram yollardan har vurup harman savurarak, zamanı gelince parasız, pulsuz, yurtsuz ve itibarsız kalmayın” dedi. Bayraktar’ın bu sözleri üzerine sosyal medya kullanıcıları kanser hastası Dilek Özçelik ile girdiği diyaloğu hatırlattı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Erdoğan Bayraktar, “Akrabalık haklarını gözetin, yoksula, kimsesize, yolda kalmışa yardım edin. Verecek bir şeyiniz yoksa en azından güler yüzle davranın! Eli sıkı olmayın! Ancak mallarınızı haram yollarda har vurup harman savurarak, zamanı gelince, parasız pulsuz, yurtsuz ve itibarsız kalmayın” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Bayraktar’ın bu paylaşımı üzerine sosyal medya kullanıcıları kanser hastası Dilek Özçelik ile girdiği diyaloğu hatırlattı.

‘CEBİMDEKİ ÜÇ BİN LİRAYI VERDİM’

Bayraktar, büyük tepki çeken o görüntüleri kendisine hatırlatan takipçisine şöyle cevap verdi:

“Cebimdeki yaklaşık üç bin lirayı verdim” savunması yapan Bayraktar, “Edirne Belediyesi’nden çıktık. Dilek’in, bana dediği şu, ‘Kanser hastasıyım, ilaçlarımı alamıyorum.’ Ben de yanımdaki Vali’ye talimat verdim. ‘Kızımızla ilgileneceksin’ ve cebimdeki yaklaşık üç bin lirayı verdim. Sağlık Bakanı’ndan takip edeceğimi söyledim. Daha sonra parayı iade etti” diye yazdı.


‘‘GÖRÜYORUM Kİ ÇARESİZLİĞİ HİÇ TATMAMIŞSINIZ HAYATINIZDA’’

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde yaşayan ve Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Dilek Özçelik, 15 Nisan 2013 günü dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın iki günlük Trakya gezisi kapsamında geldiği Edirne’de kanser ilaçlarının temini için yardım istemişti.

Bakan Bayraktar’ın cebine koyduğu parayı “Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda” diyerek iade etmiş ve ağlayarak uzaklaşmıştı.

Lenf kanseriyle mücadelede eden Özçelik, 2018 yılında, Tekirdağ’ın Saray ilçesinde ailesi ile birlikte yaşadığı evinde durumu ağırlaşınca hastaneye kaldırıldı. Ancak Özçelik, yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.

17/25 ARALIK’TA ‘ERDOĞAN’IN HABERSİZ BİRŞEY YAPMADIM’ DEMİŞTİ

17/25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının olduğu dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yapan Erdoğan Bayraktar, yayınlanan tapelerle ilgili olarak da diğer bakanlar ve dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan’dan farklı ifadeler kullanmıştı. NTV canlı yayınında konuşan Bayraktar “Başbakan Erdoğan’dan habersiz bir şey yapmadım” demişti.

O dönem Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla bakanlıktan istifa eden Bayraktar, milletvekilliğinin sona ermesinin ardından 1973’te kurduğu Bayraktar İnşaat ve Taahhüt adlı aile şirketinin başına tekrar geçmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin