Hapiste geçen 44 yıldan sonra dışarıdaki hayatla böyle tanıştı!

Bir polis memurunu öldürmeye teşebbüsten cezaevine girdiğinde 25 yaşındaydı olan Otiz Johnson 69 yaşında hapisten çıktı. Johnson’ı 44 yıl sonra dışarıda bambaşka bir dünya bekliyordu.

Johnson, hapisten çıkınca geçen yılların ardından tamamen değişen dünyaya inanmakta güçlük çekti. Birkaç yıl önce Al Jazeera’ye röportaj veren Johnson, sokakları süsleyen devasa elektronik billboard’ların hapse girdiği dönemlerde olmadığını belirtiyor.

‘İnsanlar iPhone denilen bir cihazdan bahsediyor’

İnsanların kendi kendine konuştuğunu düşündüğünü ancak yakınlaştığında kulaklık kullandıklarını gördüğünü söyleyen yaşlı adam, insanların iPhone denilen bir cihazdan bahsettiğini dile getiriyor.

‘Herkes CIA veya FBI’dan mı oldu?’

“Herkes CIA veya FBI’dan mı oldu? Çünkü 60’lı ve 70’li yıllarda yalnızca onlar bu tarz cihazları kullanırdı.” sözleriyle şaşkınlığını belirten Johnson, artık alışveriş merkezlerinde çok fazla yiyecek çeşidi olduğunu ve daha önce hiç görmediği gıdalara rastladığını sözlerine ekliyor. Videoda, modern yaşama farklı bir bakış açısı getiren ve her zaman merak ettiğimiz “Eski zamanlarda yaşayan insanlar günümüz teknolojisini görse ne tepki verirdi?” sorusuna cevap veriyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin