‘Hanımağa’ gözaltına alındı!

İstanbul merkezli 8 ilde düzenlenen operasyonda, organize suç örgütü elebaşları haklarında sosyal medya üzerinden videolar paylaşarak hakaret ve ölüm tehditlerinde bulunan 13 kişiden 10’u gözaltına alındı.

Sosyal medya üzerinden suç örgütü ele başlarının birbirini ölümle tehdit ettiği videoların ardından emniyet birimleri harekete geçti. “Hijyen operasyonu” adı verilen ve İstanbul ile 7 ayrı ilde eş zamanlı gerçekleştirilen baskınlarda, aralarında “Hanımağa” lakaplı Güniz Akkuş’un da bulunduğu 10 şüpheli gözaltına alındığı öğrenildi.

İnfaz düzenlemesiyle tahliyelerin ardından sosyal medyada suç örgütü liderlerinin video ve fotoğraflarını paylaşarak tehditlerde bulunan kişilerin sayısı arttı. Özellikle TikTok uygulamasında bazı kişiler Sedat Peker ve Alaattin Çakıcı gibi çete liderlerini tehdit ederken, bazıları da onları tehdit edenleri tehdit eden videolar çekip paylaşıyordu.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, son zamanlarda sosyal medya aracılığıyla organize suç örgütü elebaşları lehinde ve aleyhinde videolar paylaşarak hakaret ve ölüm tehditlerinde bulunarak kamu düzenini bozan şüphelilerin yakalanması amacıyla İstanbul, Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Mersin’de çalışma başlatıldı.

Haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerden 4’ü İstanbul polisince yakalandı. Gözaltına alınanların arasında Cenk Ç. ve Zafer Ç. kardeşler ile Ali Y. olduğu öğrenildi.

Operasyonda, Sedat Peker’i tehdit videosuyla gündeme gelen “Hanımağa” olarak bilinen Güniz Akkuş da gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda, 2 tabanca, 25 mermi, 2 kelepçe ve 1 telsiz ele geçirildi. Vatan Caddesi’ndeki emniyet müdürlüğü yerleşkesine getirilen 4 şüphelinin işlemleri sürüyor.

Ayrıca diğer illerde yakalanan 6 zanlının gözaltına alındıkları illerde işlem görecekleri öğrenildi.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin