Hani işsizlik yoktu! Niğde’de 78 kişilik iş ilanına 13 bin 213 kişi başvurdu

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açılan 78 kişilik işçi kadrosuna 13 bin 213 kişi başvurdu.

Ekonomik krizin her geçen derinleştiği Türkiye’de TÜİK verilerine göre işsizlik azalsa da işçi alımına yapılan başvurularda patlama yaşanıyor. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için açılan 78 kişilik temizlik işçisi kadrosuna 13 bin 213 kişinin başvuru yaptığı öğrenildi.

‘HANİ İŞSİZLİK YOKTU?’

Niğde’de yapılacak işçi alımına yapılan yüksek sayıdaki başvuruya dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, “Türkiye’de işsizlik yok diye gösteriliyor. TÜİK insanları yanıtlama devam ediyor. Niğde’de 78 kişilik kadro için 13 bin 213 kişi başvuruyor. Hani işsizlik yoktu? İnsanların ne kadar zor durumda olduklarını görebilirsiniz. Bu sayılar Türkiye’deki işsizlik rakamlarını ortaya çıkartıyor. Açılan kadroya tam 169 katı başvuru geliyor. Ülkenin ne kadar zor durumda olduğunu görüyorsunuz. Artık iktidar ülkeyi yönetemez hale gelmiştir. Bir an önce erken seçim kararı alınması gerekmektedir.” İfadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin